Kavárenské povalečství v Cafe Podnebí

Cafe Podnebí je snad jedna z nejoblíbenějších brněnských kaváren. S tím jde bohužel ruku v ruce fakt, že se vám může stát, že si možná nebudete mít kam sednout. Pokud se vám ale poštěstí a volný stoleček objevíte, nebudete litovat.
Podnebí se zdá na první pohled úplně obyčejnou a ne příliš velkou kavárnou, kde je jeden malý stoleček vedle druhého. Vyjímečnost interiéru vytváří snad jen velmi originální designový barový pult. Tato kavárna má ale to, co spousta jiných postrádá: atmosféru. Atmosféru, kterou cítíte jakmile vejdete, a která vás nutí přijít znovu. Těžko ji popisovat, zkrátka ji musíte pocítit na vlastní kůži.
 

Co se týče nabídky, je Podnebí srovnatelné s ostatními dobrými brněnskými kavárnami (například v minulém
článku zmiňované Café Mezzanine). Kávu značky illy vám připraví dobře - a poměrně levně. Nabízí i širokou nabídku sladkých či slaných věcí k zakousnutí. Co mě v nabídce opravdu zaujalo, byla položka "svařená dětská výživa s vodkou". Zkoušet jsem ale neměla odvahu. Zůstala jsem věrná svému cappuccinu, které nezklamalo. Krásně našlehaná mléčná pěna, ke kávě hnědý i bílý cukr, voda a bonbónek. A také skořice, kterou si spousta lidí svoje cappuccino velmi ráda a velmi vydatně posype. Proti tomuto nešvaru nic nemám, jak se říká: "Proti gustu...", a pokud mi ji na kávu přímo nenasypou, ale jen dají k ní na tácek, vše je v nejlepším pořádku. Spousta zákazníků to dozajista ocení.
A abych nezapoměla, Cafe Podnebí má tu nejromantičtější zahrádku ze všech brněnských kaváren.

Žádné komentáře:

Okomentovat