Mých TOP 5 brněnských kaváren

V Brně je kaváren opravdu hodně a je těžké určit ty nejlepší. Přesto jsem se rozhodla vybrat pět takových, které jsou mi v současné době nejbližší a kam nejčastěji chodím.


Spolek
Spolek je na poli brněnských kaváren klasikou všech klasik. Jako by se zde nad novinami a kávou zastavil čas. A že je jejich překapávaná káva famózní!

Podnebí
Podnebí musím milovat snad už jen proto, na jak poetickém místě se nachází. Stejně jako ve Spolku mívám často pocit, že zde čas běží nějak pomaleji...

Park Lane Cafe
Kavárna, která si mě získala díky výborným domácím dezertům a speciálním nabídkám, které se pravidelně mění podle roční doby, a vždy přinesou něco zajímavého.

Kofi-Kofi
Kofi-Kofi sice není kavárna, ale jen mobilní stánek s kávou, i přesto však umí připravit lepší kávu než spousta kaváren. Speciální příchutě střídají tak často, že snad nikdy nemůžou omrzet, a navíc je Česká při cestě snad kamkoliv. Ke Kofi mám velmi osobní pouto, neboť jsem zde několik měsíců pracovala a započal tu můj vztah ke kávě.

Cafe Brussel
Ani nevím, v čem je vlastně Cafe Brussel tak úžasné, ale v poslední době sem s kamarádkou poměrně často chodíme a jsme spokojené. Mají výbornou kávu a obsluha je zde milá jako málokde.

A co vy, máte v Brně nějakou oblíbenou kavárnu?

4 komentáře:

 1. A ve Fusionu a Mitte jsi uz byla? :)

  OdpovědětVymazat
 2. Do Mitte chodím moc ráda a do Fusionu se už dlouho chystám :-). Ony se ty nejoblíbenější kavárny tak různě proměňují, takže se určitě časem objeví i nějaký update k tomuto článku, kde budou zase zmíňené úplně jiné podniky :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Sám sebe považuji za brněnského kavárenského povaleče první třídy - zde je můj seznam:
  Spolek, Café Falk, Kavárna a pekařství Zastávka, Café Podnebi, Café Alfa a zcela mimo stojí skvělé podniky Café Hawelka ve Vídni a Café Fara v malebné vesničce Klentnice v okolí Mikulova.

  Znáte je?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skoro samé klasiky brněnského kavárenského světa. Do Zastávky se už taky dlouho chystám, fotky co dávají na svou facebookovou stránku jsou vždycky mooooc lákavé :-). I Café Fara mě láká, bohužel je docela z ruky, takže až někdy budu mít cestu...

   Vymazat