Placz Café

Placz Café je kavárnička v nově otevřeném OC Letmo hned u brněnského hlavního nádraží. Nemůžete ji minout, sídlí hned u hlavního vchodu do nákupního střediska z ulice Nádražní. Je opravdu malá a žádné stylové posezení zde nenajdete. Specializuje se totiž výhradně na kávu s sebou. Pokud byste ale přece jen chtěli na chvilku spočinout, disponuje malým pultem s barovým posezením ve stylu klasického bistra.


Kávu zde mají opravdu dobrou. Vsadili na čerstvost a kvalitu české pražírny La Boheme Cafe, což nemůže být nikdy špatně. Obsluha působí ještě malinko nezkušeně, ale to neznamená, že by o přípravě kávy nic nevěděla. Objednala jsem si zde cappuccino a slečna, která mi jej připravovala, si dokonce dobu extrakce espressa hlídala stopkami. Tohle sice u zkušeného baristy vidět nechcete, ale v případě, že se personál teprve zaučuje, je to rozhodně správná cesta k tomu, jak dobu průtoku kávy brzy sám dobře odhadnout. Stejně tak by slečna potřebovala ještě i potrénovat šlehání mléka. Pěna na cappuccinu měla přeci jen poměrně hodně bublin a nebyla úplně "košer", ale určitě na dobré cestě, rozhodně žádná jarová pěna, jakou dostanete například v Tchibu. Dle mého názoru bude stačit tak měsíc až dva, a příprava kávy zde bude dovedena k dokonalosti.
Kromě kávy vám v Placz Café nabídnou i výborné sladké či slané pečivo, dokonce i bezlepkové. Můžete si zde dát makronky, muffiny, cookies a nejrůznější koláčky. Pokud patříte spíše k milovníkům slaného, quiche vás určitě nezklame. Zastavte se sem ráno cestou do práce pro kávu a něco dobéro a váš den bude hned hezčí...


Už jste Placz Cafe vyzkoušeli?

Placz cafe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

2 komentáře:

  1. Ja jsem tuto kavarnu vyzkousela a musim uznat je opravdu pro ty ktery maji radi kvalitni kavu a ne vodu barevnou z mc donalds.Zvlast vyborne jsou trubicky domaci ktere opravdu drzi a nedrobi se a pak take cerstve stavy ugo.Muj favorit je s repou,ale jsou skvele vsechny.Snazi se dbat na zdravy ziv.styl a opravdu se jim to dari.Je pravda ze nektere holciny se zaucuji,ale pokud to delaji jak maji,ja jim to rada odpostim.Zaroven dostanete karticku a kazda 10kava je zdarma v jakekoliv velikosti tak je to super.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Taky sem chodím moc ráda, vždy když chci kávu do ruky tak buď Placz nebo Kofi-Kofi. I ty kartičky jsou super, už jsem několikrát deset razítek nasbírala a káva zdarma potěší :-).

      Vymazat