Zastavte se ve Spolku

Spolek je na brněnské kavárenské scéně klasikou z největších. Funguje už mnoho let a často mají plno, přesto že prostor kavárny rozhodně není malý. A není divu. Spolek láká na úžasnou kavárenskou atmosféru, ale zároveň třeba i na dobré jídlo (ano, vaří se tu) či na dobrou knihu (jsou zapojeni do projektu Bibero).
Prostory kavárny jsou takticky rozdělené na kuřáckou a nekuřáckou část, přičemž každá má i vlastní bar. Můžete sem zajít od časného rána na výbornou snídani, v poledne na obědové menu, který je každý den jiné, nebo večer na večeři ze stálé nabídky jídel. Možná se vám zdá, že ani nečtete článek o kavárně, ale spíš o restauraci. Ke Spolku ale to jídlo nějak patří.

  
Samozřejmě ale dělají také výbornou kávu. Kromě klasik typu espresso či cappuccino vám připraví také kávu překapávanou nebo french press. Pokud jste tedy vyznavači alternativních způsobů přípravy, Spolek vás mile potěší. Navíc se můžete celou dobu kochat pohledem na krásný stojánek s překapávátky na baru (a budete toužit mít jej doma). Na mlýnku mívají různé kávy. Někdy se obsluha ptá, z jaké kávy chcete svůj nápoj připravit, jindy automaticky udělá z toho, co zrovna na používanějším mlýnku má. Ale vždy je výborná! A plno je zde i večer. Kávou to zde nekončí, ba naopak začíná. Spolek potěší i milovníky piva či vína.

 
Spolek není kavárnou, kam by chodily rodinky s dětmi po odpolední procházce. Je to místo, kde uvidíte převážně alternativně smýšlející osoby. Umělce, bohémy, intelektuály či hipstery. Baví se ve dvojicích, ve věších skupinách, a nebo sedí sami s notebookem či novinami. Právě tahle klientela dokresluje v začátku článku zmiňovanou kavárenskou atmosféru.

Spolek Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat