Bohémský podnik Tři ocásci

Tři ocásci je kavárna na ulici Gorkého, která na první pohled zaujme. Podnik v bohémském stylu, kterému vévodí starý ošoupaný nábytek, a který hlásá filozofii bio a fair trade. Čas zde plyne velmi líně a kávu vám naservírují v šálku jako po babičce. I když se v Brně v poslední době s kavárnami "roztrhl pytel", tohle je opět něco úplně jiného.


Nápojové lístky zde nevedou, celá nabídka je vypsaná na velké tabuli za barem. Ze všech míst v kavárně na ni celkem pohodlně vidíte, vyjma stolečků v malé zadní místnosti. Ze sortimentu si zde vybere každý. Jedná se o takový zlatý standard, co se šíře nabídky týče. Nic, co by vás nějak zvlášť překvapilo, ale ani nic, co by výrazně chybělo.
Jak je vidět i na jedné z fotografií, mají zde dva mlýnky a nabízejí dva druhy kávy. Jednu "férovou" a jednu z pražské pražírny Mamacoffee. Jejich fair café obsahuje 30% robusty, což je poznat i na větší hořkosti. Káva z Mamacoffee je naopak 100% arabica (nutno však dodat, že tato pražírna je také fairtrade), tudíž chuťově jemnější a o dost kyselejší. Co mě ale nemile překvapilo byl fakt, že ani jedno z přinesených espress nemělo na povrchu téměř žádnou cremu a vypadaly skoro jen jako černá voda. Ani chuť nebyla správně plná. Do dokonalého espressa tedy měly hodně daleko. Je opravdu škoda stavět na tom, že podáváná káva je fairtrade, a přitom opomíjet kvalitu přípravy.


Co zde naopak překvapí mile, jsou dezerty. Přímo v kavárně peče cukrářka Buch Ta, která je také vyznavačkou bio surovin. V nabídce jsou nejrůznější druhy koláčů, koláčků, muffinů či cupcakes, takže si opravdu každý vybere podle své chuti. Mnou ochutnaný rybízový cupcake nebyl vůbec špatný. Těsto sice nemuselo být tak suché, ale celkově jsem si na něm vážně pochutnala (když milujete cupcakes, lecos i odpustíte :-)). A pokud nejste zase takoví vyznavači sladkého, můžete sem přijít ráno na (i) slanou snídani nebo v poledne na polévku, která se mění podle denní nabídky.


A čím zapít? Mošty, domácími limonádami, nebo klidně i kohoutkovou vodou. Za mě ale doporučuju domácí limonády, diviznovou obzvlášť. Chutná sladce a litry by se jí asi pít nedaly, ale je to opravdu originální změna.
Celkový dojem ze Tří ocásků je víceméně průměrný. Přiznám se, že jsem čekala něco lepšího a v některých věcech zklamali. Rozhodně to ale neznamená, že byste sem neměli chodit a že to budou vyhozené peníze. Na večerní pivo/víno či na odpolední mlsání jsou "ocásci" bezva, kávoví gurmáni by ale mohli být nemile překvapeni. I to se však dá vykompenzovat tím, že se zde budete cítit jako u babičky v obýváku.
A co vy, už jste u Třech ocásků byli? Jaký dojem na vás kavárna udělala?  

Tři ocásci Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

12 komentářů:

 1. PAJZL KDE SE SCHÁZÍ FETÁCI A LÚZA Z CELÝHO BRNA HORŠÍ PAJZL V BRNĚ TĚŽKO NAJDETE. A BORDEL DĚLAJ V NOCI MUZIKA STOJÍ ZA HOVNO A JE DĚS JI POSLOUCHAT, NÁJEMNÍK

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že mě to tak zaujalo, že kvůli tomu musím přijet až z Ljutomeru, Slovinsko, abys ten pajzl navštívil. To me je tako pritegnilo, da bom moral priti iz Ljutomera, Slovenija, da bi ta pajzl obiskal.

   Vymazat
  2. Je super, že v této kavárně nepotkáte zamindrákované knedlovepře, kteří chrochtají o "feťácích a lůze".

   Vymazat
  3. Nájemníku, pochybuji že znáte "všechny" podniky v Brně.

   Vymazat
 2. Feťáci a smažky. Lidský odpad...

  OdpovědětVymazat
 3. Milí čtenáři, nejsem zastáncem cenzury, ale prosím o slušnost. Děkuji

  OdpovědětVymazat
 4. Ráda bych poznamenala, že podnik je hlavně "studentsky" laděný, jde o takový prodloužený obývák - naopak se mi líbí, když mi kavárna nabídne prostředí s křesly a nádobím jako u babičky, je to takové mile přátelské a skromné, necítím se, že všechno musí být suše uhlazené. A jestli je toto špatně, pak se budu ráda řadit k "lůze" s vírou, že zdejší komentáře neodradí další od návštěvy.. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechno je samozřejmě věc názoru. Už jsem u Tří ocásků hodně dlouho nebyla a nemůžu soudit, jestli se třeba klientela nějak nezměnila. Ale z dřívějších návštěv si tuhle kavárnu pamatuju jako takový pohodový "jako doma" podnik.

   Vymazat
 5. Jsme sice už generace rodičů těch studentů, do kavárny nás přivedla zvědavost a mohu říct, že nám velice chutnalo - takže mohu jedině doporučit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sice už jsem tady dlouho nebyla, ale taky mi vždycky chutnalo. Obzvlášť dortíčky O:-)

   Vymazat
 6. Navštíveno na jaře 2016: Musím souhlasit, že je to takový bohémský hippie podnik, který vypadá, jako by jeho majitelé udělali nájezd na půdu babičky a s kořistí vybavili interiér i nádobí. :D
  Kafe mi chutnalo, bylo to latté macchiato jako kdekoli jinde. Nic víc ani nic míň. Dezertů ale měli hafo od malých do 20 korun po větší za 50, všechny chutnaly čerstvě (i v neděli odpoledne) a originálně. Za to velké plus! :-)
  Taky by se hodilo zmínit, že mají šikovnou otvíračku, každý den od rána do večera.

  OdpovědětVymazat