Co mlsáme ke kávě I.: Rozhovor s Future Sailors

Future Sailors jsou dvě mladé brněnské cukrářky. Sestry, které propadly pečení natolik, že se z něj stal jejich společný koníček, a nyní pečou i na zakázku, mimo jiné pro kavárny. Také se se svými výtvory objevují na různých akcích a marketech. Pečou koláče, dorty, muffiny, cupcakes či sušenky. Pokud na sladkosti od "sailorek" někde narazíte, rozhodně nerozmýšlejte a ochutnejte, nebudete litovat. A více už vám v rozhovoru prozradí samotné holky, Kateřina a Tereza.

 
Co vás přivedlo k pečení? 
K pečení nás to táhlo snad od jakživa. Pamatuji si, že už jako malinká jsem měla na lednici recept na hrníčkovou buchtu a pekla ho pořád dokola. Chtěla jsem upéct všechny dorty a koláče, co jsem viděla v časopisech, ale všichni mi říkali, že bychom je nezvládly udělat, že jsou moc složité.
Tomu jsem nemohla uvěřit, a tak když jsem byla trošku starší, pustily jsme se se sestrou do pečení! Vyzkoušely nespočet receptů, zjistily, že na tom nic tak složitého není a stala se z toho zábava a náš společný koníček.

Držíte se nějaké filozofie?
Pečeme poctivě, jedině z másla a z kvalitních surovin. Většinu našich  sladkostí nabízíme i v bezlepkové variantě. A hlavně pečeme jen to, co nám samotným chutná, protože z toho máme největší radost.

Odkud čerpáte nápady na dezerty?
Některé nové recepty vznikají z vlastní invence, občas na něco pěkného narazíme v babiččině staré kuchařce, koukáme na internet, ale inspirujeme se i pečením v cizích zemích a tohle všechno tak nějak mícháme dohromady.

Jakou vámi pečenou sladkost máte nejraději?
Je težké vybrat jen jednu, chutnají nám všechny! Ale momentálně je našim favoritem makový dort. :)


A na závěr pár tipů, kam zajít na laskominy od Future Sailors:

Žádné komentáře:

Okomentovat