Je libo kávu ve vaně?

Kafe do vany je interiérové studio a kavárna v jednom. "Kavárnová" stránka však rozhodně nestojí v pozadí ani není nijak utlačovaná. Právě naopak, Kafe do vany většina lidí zná jako "jednu z těch super kaváren na Údolní". Rozhodně si zde nepřipadáte jako v kanceláři nějakého designéra, a že sedíte v interiérovém studiu vám prozrazuje jen pár maličkostí.
Právě tím, že je kavárna tak úzce spjatá s designéry, má opravdu nádherný a nápaditý interiér. Bar, který vypadá jako vymodelovaný z kamene či hlíny, stolky s různorodými židličkami, které jsou ale přesto sladěné a také legenda na poli kávovarů - Faema E61.


Co se týče nabídky, nečekejte zázraky. Celá nabídka kavárny je v lístku krásně minimalistickém a přehledném, nebudete tedy hodiny nic zmateně studovat a hledat. Nabízejí kávu komerční značky, což by až tolik nevadilo, nicméně mnou ochutnané espresso mělo úplně potrhanou cremu a nijak zajímavou, spíše mdlou chuť. V těchto letních měsících určitě přijdou k chuti výborné mošty a domácí limonády, na zahnání žízně klidně i kohoutková voda. Dáte si zde i nějakou laskominku (levandulová bábovička zněla vážně lákavě!) nebo něco drobného k zahnání hladu. Na kavárnu mají také velmi širokou nabídku vín.


Sečteno a podtrženo - lepší průměr. Není zde nic, co by vás úplně uchvátilo, ani nic, co by vás urazilo. Tedy vlastně až na ten kávovar, ten znalce uchvátí. Budete spokojeni, ale nebudete mít chuť jít sem druhý den znovu. Na druhou stranu, pokud budete stát před vchodem a chtít na chvilku spočinout, nemusíte mít strach.

Kafe do vany Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

2 komentáře:

  1. Na první pohled (posed) mě kavárna nezaujala, na druhý už ano. Káva není za plný počet hvězdiček, ale na brněnské poměry přesto nadstandard. Mají dobrý stroj, obsluha: záleží, kdo zrovna kávu dělá, úplně to není bez ztráty kytičky. Dělají výborné domácí limonády. Tuhle jsem si tam skočil na espresso + domácí zázvorovou limonádu (z čerstvého zázvoru a hruškového džusu) a hádejte, kolik mě to stálo: 56 Kč !!!!! Prostě ceny lidové :-) Dá se tam zajít i na snídani, teď měli rozpékanou bagetku, müsli s jogurtem a malý džus za 60 (!!!), prostě za ty peníze supr. Interiér jednoduchý, sympatický, takové trochu retro.

    OdpovědětVymazat
  2. Kávu miluju, proto jsem si už dlouho chtěla koupit nějaký kávovar :-) . Původně jsem si chtěla koupit kapslový kávovar, ale manžel mi to rozmluvil a místo něj jsme si koupili automatický kávovar z Cesk a jsem ráda, protože stačí, abych koupila zrnkovou kávu a nemusím kupovat kapsle, takže provozní náklady na kávu máme mnohem nižší :-) .

    OdpovědětVymazat