Oslaďte si život V Melounovém cukru

S podtitulkem: Zamilovala jsem se...
 
V Melounovém cukru je podnik, který v Brně otevřel teprve nedávno. Najdete jej na ulici Františkánská, hned za rožkem od Josefské. Chtělo se mi napsat, že je to kavárna, ale sami se na své facebookové stránce prezentují jako "kavárna, chuťárna, mlsárna, čítárna, jazzárna a vinárna". Přesto to zde na první pohled vypadá jako v celkem klasické kavárně a zdá se mi, že i jejich koncept má ke kavárně nejblíž. Nabízejí výbornou výběrovou kávu z českých pražíren, jako je Doubleshot či Káva Malena. Navíc jsou zdejší baristé opravdovými profesionály a umí ji skvěle připravit, takže ani největší kávoví labužníci nebudou zklamaní.


Kromě kávy si zde můžete i skvěle osladit život, jak už je zmíněno v titulku článku. Z nabídky dezertů si tu musí vybrat snad každý. Mnoho variací na cheesecake, dorty s ovocem či čokoládou a pravý orgasmus pro chuťové buňky zvaný Red Velvet Cake. Věřte, že neodoláte! A pokud by vás zajímalo, odkud tyto dobrůtky pocházejí, pro "Melounový cukr" peče mimo jiné brněnská foodblogerka Laskominy od Maryny.
V letních měsících přijdou k duhu také výborné a osvěžující limonády, jako malinová, okurková, broskvová nebo (jak jinak) melounová. Osvěží, zaženou žízeň a nejsou přeslazené. A navíc, už jste někdy pili limonádu třeba s tymiánem?


Možná si právě říkáte, že vše to, co zde zmiňuji, patří k takovému lepšímu standardu na poli kvalitních kaváren a není to nic zázračného, co byste v jiných skvělých kavárnách nenašli. Samozřejmě je to pravda, nicméně občas zafunguje jakési spojení s atmosférou místa a přístupem obsluhy, a z kvalitního standardu se něco zázračného opravdu stane.
Podnik s interiérem, kde převažuje chladná šedá a tmavé dřevo (mimo jiné v podobě "tonetovských" židliček), ale kde obsluha doslova září optimismem a skvělou náladou, jako by se snad i koupali V Melounovém cukru. Tato kombinace poměrně strohého interiéru a usměvavé pohody vytváří místo, ze kterého nebudete chtít odejít a kam se budete chtít pořád vracet.   
A co vy, už jste "Melounový cukr" navštívili? 

V Melounovém cukru Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

2 komentáře:

 1. Vynikající kavárna. Vždy mají dva chuťově odlišné druhy kávy, takže milovník kvalitního expressa si vybere. Příprava kávy je bezchybná, personál školila osobně mistryně světa Petra Veselá, vlastně jsem se o kavárně dozvěděl z jejího Facebooku, když tam měla fotku ze školení.
  Vždycky si dávám vodu - malou (0,5l) nebo velkou (1l), do které dají led, citron, čerstvou mátu a další byliny. Mají výborné dorty, většinou různé druhy cheescaků, ty sami pečou. Jednou jsme si tam dali i vína (což jsem původně nechtěl riskovat), ale překvapili mě, že i vína jsou velmi dobrá, to se neděje často. Interiér je minimalistický a velmi se mi líbí. Škoda, že takových kaváren není v Brně víc. Vlastně je to momentálně moje jednička, za mě je to plný počet bodů

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím, taky tuhle kavárnu považuji za jednu z nejlepších v Brně

   Vymazat