Caffé del Saggio: Za kouzlem první republiky

Caffé del Saggio je kavárna (nebo spíše "opravdu malá kavárnička") s pražírnou, kterou najdete ve vile na úpatí Kraví hory. Když vyšlápnete strmé schody parčíkem od tramvajové zastávky a projdete předzahrádkou do kavárny, rázem jako byste se octli u někoho v obýváku. Maličký útulný prostor jen s několika stolky a křesílky inspirovaný stylem první republiky působí až neuvěřitelně příjemně. Disponují i zahrádkou, opět jen s pár stolky, na které se v letních dnech sedí opravdu hezky.


Čím vás ale Caffé del Saggio nejvíc dostane je káva (koneckonců, mělo by to tak být v každé kavárně). Sami si ji zde praží, a kromě jednodruhových arabik nabízejí i směsi - jak směsi arabik, tak směsi s podílem robusty. U nich si kromě chuťových kombinací vyhráli i s názvy. Je libo zasněné espresso ze směsi "Poetická", či raději trochu vtipu s "Monte Bú"? 
Všichni zde pracující baristé jsou opravdoví profíci. Dokonale znají chuťové složky všech nabízených káv a poradí vám tu, která bude přesně pro vás. Nabídka je široká, takže dokáží uspokojit představy snad všech zákazníků. Navíc o kávě umí i krásně povídat, takže si vše rádi vyslechnete a nebudou vás nudit. Pokud preferujete cappuccino před espressem, i to je zde připravují skvěle. Dokonce jsem se tu setkala i s tím, že se mě barista ptal, jaký obrázek bych si do cappuccina přála a vyjmenoval mi asi tucet možností. Vybrala jsem si kočičku a do druhého cappuccina (nešlo odolat) indiána, a oba obrázky byly parádní. V Saggiu tedy kromě krásné pěny očekávejte i latte art.
I tato kavárna jde s trendem alternativních příprav kávy, tudíž se nemusíte omezovat na nápoje na základě espressa. Můžete si dopřát také kávu z french pressu či z džezvy. French press je v kavárnách poměrně častý a tudíž jste ho už možná zkusili, ale džezva zdaleka tak obvyklá není, a proto rozhodně stojí za vyzkoušení.

Stálá nabídka nápojů je zde poměrně prostá, nicméně kvalitní. Řídí se zde podle ročních období a spoustu nabízených věcí v lístku ani nenajdete. Vždy o nich však informují na Facebooku, takže se nemusíte bát, že sezónní specialitky promeškáte. V létě si nepříklad rozhodně nenechte ujít mraženou kávu, je skvostná a opravdu osvěží.
Pokud rádi mlsáte, V Caffé del Saggio vám vždy nabídnou čerstvé dortíky. Jejich nabídka se neustále mění, každý den nabízejí něco jiného a všechny bývají vynikající. Mimo to připravují i palačinky se sladkou či slanou náplní a toasty k zahnání malého hladu.
Tato kavárna je v brněnském kavárenském světě něco opravdu netradičního a příjemného, pokud máte po krk městského ruchu. Pokud jste tu ještě nebyli, určitě to brzy napravte a budete z tohoto místa nadšeni. A připravte se na to, že se vám obsluha bude věnovat tolik, jako pravděpodobně nikde jinde. Pokud vám navíc zachutná zdejší káva, můžete si kteroukoliv zakoupit i domů. Prodávají zrnkovou i namletou, záleží na vás, co upřednostníte.

Caffe del Saggio Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat