CAFFE PARK Slovaňák: Ráj pro maminky s dětmi

CAFFE PARK Slovaňák je kavárna, o které už název napovídá, že ji najdete na Slovanském náměstí v Králově poli. Je situovaná v moderní stavbě přímo uprostřed náměstí, obklopena zelení. Skrze prosklené stěny, v létě z části otevřené, můžete sledovat dění v parku. Cítíte se, jako by jste skoro byli venku, ale nejste.

 
Interiér kavárny s bílými zdmi a bílými plastovými židlemi působí skoro až sterilně, ale přitom je tu krásný, ve dřevě provedený bar, který je alespoň malým náznakem útulnosti. Škoda, že si provozovatelé se zařízením více nevyhráli. Vnitřní prostor kavárny by se dal určitě vyladit tak, aby se zdál hřejivější, a stačily by k tomu i detaily. Ani zahrádka nepůsobí až tak úchvatně. Bílé (a sem tam červená) židle, bílé stolky a slunečníky propagující nejmenovanou značku piva, to vše jen tak volně rozestavěné na ploše před kavárnou. Vizuální dojem je zkrátka opravdu chladný a neosobní. Tím ale kritika končí.
Co říct o kávě v této kavárně? Na mlýnku mají Tonino Lamborghini Caffe, tedy komerční značku kávy, od které nemůžete očekávat záraky. Její chuť se v espressu projeví jako mdlá a nevýrazná. Ale plusem je (bohužel to není všude zvykem), že obsluha umí kávové nápoje správně připravit. Espresso tu má přesně takové parametry, jaké mít má, a pěnu na cappuccino umí taky správně vyšlehat. Pokud tedy nejste vyloženě kávoví gurmání, které uspokojí jen čerstvě pražená výběrová káva, na kávu si sem klidně zajděte a zklamaní rozhodně nebudete. A jestli byste se s ní raději procházeli po parku, žádný problém. Rádi vám ji připraví i do kelímku s sebou.


Nabídka alko i nealko nápojů je v CAFFE PARK Slovaňák poměrně široká, včetně v létě tolik oblíbených domácích limonád. Nenabízí nic zvláštního, samé standardní věci, ale vybrat si musí každý. A když vás bude "honit mlsná", můžete vyzkoušet třeba zdejší palačinky. Najde se i něco na zahnání hladu, jako například panini. Také se tu při odpolední procházce můžete zastavit na zmrzlinu.
Koncept této kavárny ocení především maminky z dětmi. Podnik uprostřed parku, kam si mohou v klidu sednout a mít svoje ratolesti stále na dohled. Je tu dost prostoru i na kočárky, a jsou vybaveni přebalovacím pultem i dětskou židličkou. Zkrátka ideální místo na setkání maminek nad šálkem kávy, které (alespoň tady v Brně) nemá obdoby.

Caffe park Slovaňák Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat