Hýčkání chuťových buněk v Park Lane Cafe

Park Lane Cafe je kavárna, kterou najdete na ulici Lužánecká, přímo naproti parku. Když se posadíte k jednomu z oken do ulice, je nebývalá romantika sledovat světla lamp prosvítající mezi stromy. Při sklence vína a jazzové hudbě v pozadí zde zažijete kouzelné večery (promiňte, trošku jsem se zasnila).
Stejně tak krásná jsou tu i rána. Snídaně v Park Lane Cafe totiž patří k suveréně nejlepším v Brně. Jen mám vždycky malinko pocit, že po té ranní kavárenské pohodě bych mnohem raději šla zase spát, než započala aktivní den. Možná je to tím, jak líně tady plyne čas....
Ale teď už konečně k faktickým věcem. Kavárna Park Lane Cafe nabízí kávu Filicori Zecchini, která je dle mého názoru jednou z lepších komerčních značek. Čerstvě upražené kávě přímo z lokální pražírny se však nemůže rovnat. Nicméně většina zákazníků (až na velké kávové gurmány) si na ní nejspíš pochutná. Kávové nápoje zde navíc umějí skvěle připravit, což je velké plus. Cappuccino vás nikdy nezklame, vždy má krásně hladkou pěnu bez sebemenších bublinek a chutná tak, jak cappuccino chutnat má. Dávám si ho zde celkem pravidelně, neboť espresso z kávy Filicori Zecchini mě vážně moc neoslovuje. Ale nelituji!


Ke kávě samozřejmě patří i dezerty, a ty tu taky umí. Osobně za nejlepší považuji banánový cheesecake (natřikrát pečený, jak jsme vyzvěděli od obsluhy), ale čokoládový dortík s malinovou omáčkou také stojí za to. Tyto dvě pochoutky patří ke stálicím v nabídce. Přitom jsou vždy i nějaké další dobrůtky ve speciálním sezónním menu, takže je z čeho vybírat. V letním období se zde můžete setkat například s jahodovým tiramisu nebo krémem z bílé čokolády s ovocem, na podzim zase přijde řada na věci s oříšky a jinými surovinami spjatými s tímto ročním obdobím. A abych nezapoměla, domácí máslové sušenky, které podávají ke kávě, jsou přímo skvost! Jsou vždy čerstvé (jako i vše ostatní), křupavé, voňavé a nádherně se rozplývají na jazyku. 


Pokud kávu nepijete, můžete zdejší mlsání zapíjet třeba některým z nabídky skvělých čajů. Za zmínku rozhodně stojí i horké čokolády. Jsou z kvalitní belgické čokolády a můžete si je podle libosti dochutit příchutěmi, likéry nebo kořením (včetně chilli nebo pepře). V létě Park Lane nabízí i jejich studenou alternativu. A abych nezapoměla, připravují i skvělé limonády. Mým favoritem je malinová, ale ani zázvorovou či americkou nemůžu než doporučit. 
Přepadne-li vás hlad (nebo případně neuspokojí-li vás zákusky), můžete se tu i skvěle najíst. Pořád se jedná o kavárnu, takže žádné velké vaření nečekejte. Vybírat můžete z několika druhů baget, toastů a ciabatt, a jestli jste více "zeleninožraví", připravují tady i skvělé saláty. Nabídka je poměrně široká a vybrat si musí i ti náročnější.
Jak jsem již zmiňovala, Park Lane Cafe navíc během roku obměňuje speciální sezónní menu. Vždy podle toho, co je s daným ročním obdobím nejvíce spjaté. Něco se opakuje, ale přichází i s novými věcmi. Letní ledové nebo naopak zimní horké nápoje a do toho navíc nějaké dezertíky i něco slaného. Tuto sezónní nabídku navíc vždy aktualizují na svých stránkách, takže se můžete dopředu podívat co čekat. Koncept tohoto částečného střídání sortimentu je skvělý hlavně proto, že i když sem budete chodit často, pravděpodobně se vám to neomrzí.


Park Lane Cafe byla první kavárna, kam jsem chodila, když jsem začala žít v Brně. Nyní podniky střídám a oblíbených jich mám spoustu, ale tomuhle jsem stále věrná a alespoň párkrát do roka sem zajdu. Pokud jste tu ještě nebyli, je na čase to změnit. Opravdu nebudete litovat a vaše chuťové buňky pocítí, co je to nechat se hýčkat.

Park Lane cafe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat