Kavárna a Pekařství Zastávka: Místo, kde se zastavil čas

Malebnou Kavárnu a Pekařství Zastávka najdete kousek stranou z centra, v brněnských Židenicích. Jak napovídá název, sídlí přímo u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. I když byste čekali, že se tu dveře netrhnou a ranní fronta na kávu s sebou bude až ven, není tomu tak. Přestože fungují i jako obchůdek s výborným pečivem, je tu neustále klid a pohoda.
Prostory kavárny jsou malé, ale o to útulnějsí. Jen pár stolečků v přední místnosti a pár v zadní, takže ani když je tu plno, mnoho lidí tu není. Interiér je zařízen za použití dřeva a červených cihel a dýchá duchem klasických francouzských kaváren. Ve dvorku se navíc ukrývá krásná zahrádka, izolovaná od městského ruchu.


Co se kávy týče, nedávno přešli od komerční značky Saula na výběrovou kávu z brněnské pražírny Gill´s Coffee, což lze hodnotit jen a jen kladně. Samotná příprava kávy je tu ale pouhý průměr, na kterém by se dalo ještě zapracovat. Cappuccino, které má sice na pohled krásnou pěnu, ale při napití si o něj div že nespálíte pusu, prostě není ideál. Byla v něm lehce cítit i přepálená chuť kávy, stejně jako v současně objednaném espressu. Na druhou stranu věřím, že se jednalo o pouhou chvilkovou nepozornost baristky při přípravě, protože Zastávka působí jako podnik, který si zakládá na kvalitě. Stávat by se to ale samozřejmě nemělo. Velmi mile mě však překvapilo, že ke kávě servírují lahodné svatební koláčky namísto tak častých balených sušenek či čokolád.


Co vás však v tomto podniku nezklame jsou sladké dobory. Ne nadarmo mají v názvu i slůvko "pekařství". Pokud rádi mlsáte a máte slabost pro buchty a koláče, které jsou jako od babičky, měli byste sem určitě zavítat. Dát si tu můžete ale i cupcakes či makronky, výborné je snad úplně vše. Sázejí na kvalitu, a proto tu najdete dobroty mimo jiné od nadšených brněnských cukrářů jako jsou KOKINO, REPUBLIKA nebo Future Sailors. A pokud jsou vaše chuťové buňky naladěné spíše na slanou vlnu, quiche je pro vás jako dělaný. Něco k snědku najdete i ve stálé nabídce kavárny, takže malý hlad tu spolehlivě zaženete.


Zbytek nabídky je víceméně tradiční, nenadchne ničím originálním, ale ani nezklame a vybrat si musí každý. Takové ty klasické kávárenské věci jako čaje, horká čokoláda, mošty a džusy studené či svařené. Nabídka poměrně skromná, ale správně sestavená, aby uspokojila chutě všech zákazníků.
Pokud jste v Zastávce ještě nebyli, určitě to brzy napravte, nebudete litovat. V tomto neuvěřitelně milém prostředí by se daly strávit hodiny a hodiny času...

Zastávka Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat