Caffé Fratelli: Kavárna v srdci Brna

Caffé Fratelli je kavárna v samém srdci Brna, na ulici Průchodní. Vlastně se ale jedná jen o jednu z mnoha, neboť Caffé Fratelli je celá síť kaváren, z nichž ta brněnská je jako jediná situovaná mimo Velkou Británii. Dohromady je těchto podniků šestnáct, a pokud by vás zajímalo, kde je najdete, podívejte se sem.
Co můžete od Caffé Fratelli čekat? Prostředí kavárny je nádherně designově zařízeno a působí opravdu příjemně, takže by se tu daly prosedět celé dlouhé hodiny. Často tu ale bývá plno, nečekejte žádnou oázu klidu, ale spíše pulzující kavárenský život. Kromě kávy připravují mnoho dalších horkých i studených nápojů, jak alkoholických tak nealkoholických, snídaně, polední menu, nejrůznější sendviče a samozřejmě dezerty.


Nejdřív ale ke kávě. Nabízejí vlastní směs, o které mi ale obsluha nebyla schopná říct nic bližšího, a o které jsem se nic nedozvěděla ani na webu. Mohu se s vámi tedy podělit jen o svůj osobní dojem, který bohužel není příliš dobrý. Z espressa jsem tu měla silný pocit, že je připraveno z nějaké komoditní kávy a vůbec nechutnalo tak, jak bych si představovala. Pokud ale nejste žádným velkým kávovým gurmánem, možná vás i taková káva uspokojí. I přes surovinu, ze které opravdu nejsem nadšená, jsou ale zdejší baristé opravdu šikovní. Přinesené espresso mělo přesně takové parametry, jaké má mít, a cappuccino stejně tak.


Co ale opravdu stojí za to jsou dezerty, které jsou skvělé. Všechny, které jsem tu zatím ochutnala, mi moc chutnaly. Pokud ale na sladké nejste, můžete si smlsnout i na slaných pochutinách, jako jsou bruschetty, různé druhy sendvičů a podobně, které navíc zaženou i hlad. Jak jsem již také zmiňovala, dá se tu i naobědvat. Polední menu zpravidla obsahuje polévku a dvě jídla, což je na kavárnu naprosto dostačující.
Zbytek sortimentu je poměrně standardní, stejně jako v každé dobré kavárně. Nabídka není přehlcená, ale rozhodně je z čeho vybírat. Co mě také zaujalo je, že domácí limonády podávají ve džbáncích o objemu 0,6 l, což je na zahnání žízně i delší popíjení opravdu skvělé.


A co říct závěrem? Caffé Fratelli vás osloví. I když to rozhodně není to pravé místo pro milovníky té nejlepší kávy, prostředí i vše ostatní zkrátka nemají chybu. Pokud jste tu tedy ještě nebyli, neváhejte a určitě tuto kavárnu navštivte.    

Café Fratelli Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat