Na alternativky do Kafecu

Kafec je kavárna na ulici Veveří, kterou jistě každý brněnský kavárenský povaleč zná. Dělají skvělé snídaně, belgické wafle a mnoho dalšího. O tom jsem už ale koneckonců psala. Dnešní článek se proto bude týkat jen a pouze kávy v Kafecu.


Pokud sem čas od času zajdete, určitě jste si všimli, jak se kavárna v tomto směru "vyšvihla". Už žádné Varesina Caffe espresso, ale pražírny, pražírny a pražírny. Nejen že mají na mlýnku vlastní směs Dobrá sklizeň, kterou praží brněnské Gill´s Coffee, ale střídavě se tu objevují i kávy z Coffee Source, La Boheme Cafe, Green Plantation a dalších pražíren. Nabídka bývá opravdu pestrá a často obměňovaná.
Možná si říkáte, co je na tom tak zázračného, když podobně pestrou nabídku káv má dnes každá druhá kavárna. Kafec ale kromě tohoto nabízí i širokou paletu způsobů, jak vám kávu připraví, a to už zase tak běžné není. V mnoha kavárnách dělají kávu ve french pressu či dripperu, tím to však obvykle končí. Tady ale můžete okusit i aeropress, chemex či vacuum pot.


Sama jsem v Kafecu zkoušela kávu z aeropressu a byla jsem nadšená! V nabídce na filtr byly ten den tři kávy, takže opravdu bylo z čeho vybírat. V mém šálku se nakonec octla skvostná Ethiopia Yirgacheffe z pražírny Laura Coffee, která příjemně ovocně hladila chuťové buňky.
Snad jediné, co bych v měla vytknout, byla doba čekání na kávu. Přesto že kavárna byla poloprázdná, obsluze trvalo připravit kávu dobrých patnáct minut. Doufám ale, že s postupem času se zdejší baristé vypracují natolik, že ani alternativní přípravy je nezbrzdí.
A co vy, jaký máte názor na kavárnu Kafec?

Kafec Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat