Café Placzek: Kavárenská elegance

Café Placzek je kavárna v Minoritské ulici, která otevřela teprve nedávno, ale přesto už je jí všude plno. A není divu, nápis avizující novou kavárnu se na domě vyjímal už dlouho před otevřením a vzbuzoval zvědavost všech kávomilců. Přiznávám, také jsem byla zvědavá jaký podnik to tu vzniká. A teď, několik týdnů po jeho otevření, se s vámi podělím o to, jak na mě Café Placzek působí.


Hned když do kavárny vejdete, dýchne na vás elegantní a jednoduchý interiér. Přiznám se bez mučení, na mě působí trochu chladně. Nicméně dává znát, že se ocitáte v podniku na úrovni. Obsluha je u vás během chviličky a je milá a ochotná, ale když vám poví že "na cappuccino máme doporučovat tuto směs", trošku pochybujete, kolik toho o kávě doopravdy ví.
Na výběr mají ze dvou káv, v době mojí návštěvy to byla Ethiopie a směs s podílem robusty (doufám, že prominete, že si to nepamatuji blíže). Jak bývá mým zvykem, okusila jsem espresso a cappuccino a obojí vypadalo tak jak má. Espresso mělo správné parametry a pěknou cremu, cappuccino vzornou pěnu a šikovný barista do něj "vystřihl" i srdíčko. Pokud sem tedy půjdete na kávu, neprohloupíte.
Ke kávě patří (alespoň někdy :-)) dezerty. Na výběr jich nemívají úplně málo, takže snad uspokojí chutě každého. Zpravidla vypadají krásně a zatím mi vždycky chutnalo. A kdyby to někumo nestačilo, ve stálé nabídce jsou také palačinky :-).


Káva a zákusky ale nejsou to jediné, co vám tu nabídnou. Vybírat můžete z obsáhlé nabídky nápojů i drobných pokrmů jako jsou panini nebo už zmiňované palačinky. Ráno vám naservírují skvělé sladké i slané snídaně (především milovníci vajíček si přijdou na své) a během dne polévku dle denní nabídky. Nerada se opakuji, ale přesto musím znovu podotknout, že si tu na své přijde každý.

 
Co ještě říct o Café Placzek? Další z řady dobrých kaváren v Brně, která nenadchne ani neurazí. Je o ní hodně slyšet a svou klientelu si určitě získá, ale mezi mé top podniky patřit nebude.
A co vy, už jste tuto novou kavárnu navštívili? Jaké ve vás zanechala dojmy?

Café Placzek Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

10 komentářů:

 1. A kávu mají nějakou komoditku, nebo z nějaké pražírny? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to výběrová a pokud se nepletu tak ze Saggia :-)

   Vymazat
  2. Tak to už stojí za návštěvu :)

   Vymazat
  3. Určitě stojí :-). Občas dávají i na FB fotku s denní nabídkou, včetně nabídky kávy, takže se vyplatí sledovat :-)

   Vymazat
  4. Super, tak už je mám "olajkovaný" :)

   Vymazat
  5. Super :-). Až je i navštívíte a ochutnáte kávu, dejte vědět jaká byla spokojenost :-)

   Vymazat
 2. Co do interiéru, taky jsem se obávala, aby na mě nepůsobil chladně. Tyto moderní čisté interiéry to tak mívají (nejčastěji právě kombinace červená a černá). Ale zvoleným dřevem se to velice zútulnilo. Mě kavárna nadchla. Ale vadí mi množství lidí - hluk. Snad zvědavost Brňanů opadne a bude tam posezení příjemné se vším všudy. Díky za článek :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hluk a množství lidí je bohužel problém všech velkých a prosperujících kaváren, s tím se asi nedá nic dělat... Za klidným a tichým posezením to chce zkrátka asi vyrazit jinam :-)

   Vymazat
 3. Byl jsem tam minulý týden, dal jsem si espresso. Donesli mi kalnou, hnusnou, hořkou, spálenou břečku... Buď je blog placená reklama, nebo?-) Tak já to zkusím ještě jednou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím říct, že když jsem tam byla naposledy, tak mě taky docela zklamali. Sice se nám na stůl nedostalo nic špatného, ale na to že byla kavárna téměř prázdná, tak jsme čekali opravdu nepřiměřeně dlouho. A to na objednání, na kávu a potom i na placení. Bojím se že to tu trošku upadá...

   Vymazat