Jak jsme šli do Café Tungsram

Když chcete vyzkoušet nějaký nový podnik (myšleno podnik, ve kterém jste ještě nebyli, ale který není nutně nový), ne vždy zvolíte to pravé. Přesně takový dojem jsem měla i z nedávné návštěvy Café Tungsram.
Říkala jsem si, že tahle malá kavárnička, která z venčí vypadá tak krásně, přeci musí být skvělá! A vzhledem k obsazenosti podniku si to zjevně myslelo vícero lidí. Ale nevadí, na dvě místečka u baru jsme se ještě vmáčkli. Zpětně bych ale byla raději za to na baru nesedět, protože praktiky obsluhy v takovýchto hipsterských (či jak to nazvat) kavárnách nejsou zrovna úplně košer.

Káva jako taková mě tu nenadchla, ale vlastně ani nezklamala, protože u Filicori tak nějak víte co čekat. Když jsem ale viděla slečnu baristku kterak kávu připravovala, trochu mě mrazilo v zádech. Na "dvoupáce" současně espresso a lungo s tím, že espresso hrníček odstaví ve chvíli kdy je plný a lungo nechá vesele téct dál. Ano, v tuhle chvíli mě na přeextrahované "lungo" přešla chuť. Ale budiž, kávu jsme vypili s tím, že se potom přesuneme do jiného podniku. Mezi tím jsem se pokoušela to co vidím brát s rezervou a bavit se pohledem na létající utěrku, která slouží jak na umyté nádobí, tak na trysku od svařáku a občas, při nepovedeném hodu, skončí až za kávovarem.
Ačkoliv jsem se snažila pochopit proč je tato kavárna tak oblíbená, nepovedlo se. Je pravda, že interiér je opravdu kouzelný a že se zde schází velmi pohodová společnost, ale už asi nebudu mít chuť sem zajít znovu.
A co vy, máte s nějakou kavárnou podobnou zkušenost?

4 komentáře:

 1. Možná razí filosofii, že dobrá káva je too mainstream :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, když Tungsram, tak před 4 roky, otevřel, chodil jsem tam velmi rád. Technologicky bylo vše na jedničku. Pak se jim údajně porouchal kávovar, doba extrakce začala silně kolísat. Před měsícem jsem provedl po více než 3 letech pár kontrolních návštěv a jednou to bylo výborné, podruhé průšvih (12 vteřin nebo 55 - a espresso podle toho chutnalo), jindy jen velmi průměrné. Zaslechl jsem dívku za barem, jak říká kamarádce, že jich tam kafe dělá dvanáct. Čili i to je příčina inkonzistence. Majitel má ještě Cafe Atlas a jeden podnik na Bratislavské.

   Vymazat
  2. Je to škoda, protože jinak je Tungsram opravdu pěkná kavárna. A třeba na Cafe Atlas slyším samé pozitivní ohlasy

   Vymazat