Riverside Coffee: Milá zastávka u řeky

Riverside Coffee, stánek s kávou v brněnských Obřanech, je neuvěřitelně milou záležitostí. Objevila jsem jej náhodou, při procházce podél řeky Svitavy, a samozřejmě jsem neodolala a vyzkoušela. Dřevěná boudka a dva vedle stojící stolečky vás prostě přesvědčí, aby jste si dali pauzu.


Stánek nabízí standardní kávové menu, tedy espresso, espresso lungo, cappuccino a další. Pokud kávu nepijete, můžete si dát třeba horkou čokoládu. A najde se i nějaký ten dortíček na zakousnutí. To vše navíc za skvělé ceny, cappuccino mě stálo třicet pět korun.
Bohužel ale musím říct, že káva mě opravdu velmi zklamala. Cappuccino s kopcem jarové pěny, o které si spálíte jazyk, to rozhodně není to pravé. Koneckonců, od plně automatického kávovaru ani nezle očekávat nic jiného. Bohužel mne nenapadlo zeptat se jakou používají kávu a není to uvedeno ani na jejich stránce, ale podle chuti jednoznačně tipuji nějakou průměrnou komoditní směs.


Co tedy říci závěrem? Koncept Riverside Coffee je opravdu skvělý a rozhodně potěší spoustu kolemjdoucích - a že jich na této trase je :-). Pro kávové gurmány to ale není to pravé a určitě je tu ještě dost na čem zapracovat, aby i káva byla prvotřídní.
A co vy, znáte tento stánek? Už jste si tu dávali kávu?

Žádné komentáře:

Okomentovat