Na návštěvě v Praze: Monolok cafe

Před nějakým časem jsem byla na výletě v Praze, no a to bych nebyla já, abych neomrkla nějaké místní kavárny. Času nebylo zase až tolik, ale alespoň něco jsem stihla. Můžete se tedy těšit na kratičkou sérii článků, ve kterých nebude ani jednou zmíněné Brno :-).
Jedním z podniků, který jsem během pražského víkendu navštívila, bylo Monolok cafe. Kavárna v klidné ulici na Vinohradech s velmi příjemnou atmosférou. A nemůžu říct nic jiného, než že mě nadchla!


Interiér kavárny je opravdu vydařený. Kombinace bílých zdí, dřeva a kovu ve spojení s velkými okny do ulice působí lehce a vzdušně, ale přitom útulně. V letních měsících můžete k posezení využít také malebnou zahrádku. Když k tomu navíc přidáte ještě milou obsluhu, kavárna na vás udělá dobrý dojem hned v první chvíli.


Teď už ale k samotné kávě. V Monoloku připravují kávu z vlastní směsi, kterou pro ně praží CoffeeSource. Ochutnat tu ale můžete i kávy z jiných českých i zahraničních pražíren, týdení nabídku vám obsluha ochotně sdělí. Kromě espressa a nápojů z něj připravených si můžete objednat třeba vacuum pot nebo drip.


My jsme vyzkoušeli espresso a cappuccino, obojí z jejich vlastní směsi. Espresso jsem nepila, takže chuť neposoudím, ale na pohled vypadalo přesně tak jak má. A prý bylo výborné :-). Já jsem se nechala zlákat pohledem na baristu v jednom kuse kouzlícího s konvičkou na mléko a rozhodla se dát si cappuccino. Barista opravdu uměl. Krásná pěna s ještě krásnější rozetou, až mi ho bylo skoro líto vypít.


Ke kávě by sice neměl chybět dort, kterých mají opravdu pestrou nabídku, my ale přesto zvolili slanou svačinku. Nabídku jídel tady mají opravdu bohatou. Od snídaní přes dopolední menu až po to odpolední. Všechno zní tak lákavě, že je těžké se rozhodnout. Je libo anglickou nebo francouzskou snídani? Lívance či omeletu? Burger, a nebo salát?


V našem případě padla volba na pomazánku z uzeného pstruha se sušenými rajčaty a šalotkou, která byla doplněná výborným chlebem, a na sendvič s uzeným lososem, čerstvým špenátem, jogurtem a citrónovým tymiánem. Porce sice nebyly úplně velké, pro jedlíky nic moc, ale ty chutě! Obě jídla byla famózní a opravdu jim nemám co vytknout.


Z nealko nápojů rozhodně doporučím domácí ledové čaje a limonády. Dnes už je to sice klasika téměř v každé kavárně, ale stejně jen tak neomrzí. Na osvěžení a zahnání žizně jsou to nejlepší. Ani v Monolok cafe nezklamaly.


V nabídce Monolok cafe najdete i mnohé další věci, které by rozhodně stály za vyzkoušení. Koneckonců, celé menu si můžete prohlédnout na jejich internetových stránkách. Ale i z toho mála co jsem tu ochutnala a z té krátké chvíle kterou jsem tu strávila nemůžu usoudit nic jiného, než že se jedná o skvělý podnik. Pokud tedy pojedete do Prahy a nevíte kam na kávu, zkuste Monolok.
Click to add a blog post for Monolok on Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat