Na návštěvě v Praze: Můj šálek kávy

Kavárna Můj šálek kávy v srdci Karlína je místem, které mě okamžitě uchvátilo. Podnik je situovaný do krásné lokality a když vejdete dovnitř, cítíte se skoro jako doma. Pokud navíc přijedete do Prahy brzy ráno a jste vyhládlí, je to ideální místo kam zajít na snídani. Od Florence je kavárna kousíček.


Tato kavárna je skvělým místem i pro opravdové kávové gurmány, kávu si sami praží v pražírně Doubleshot. Káva je výhradně výběrová a v nabídce jich mají vždy více. Vybrat si můžete ze dvou druhů na espresso a z dalších tří na filtrovanou kávu. Myslím, že ať si vyberete jakoukoliv, chybu neuděláte. Zdejší baristé jsou navíc opravdoví profesionálové a sledovat jak kávu připravují je fascinující.
My jsme ochutnali kávu filtrovanou, ale jaký druh vám už bohužel nepovím, jsem hlava děravá. Nicméně byla opravdu skvělá. Navíc se mi líbil servis v podobě menšího šálku a skleněné konvičky, ze které si kávu doléváte.


Jak jsem zmínila v úvodu článku, rozhodně doporučuji zajít sem na snídani. V době, kdy jsme sem zavítali, měli na výběr ze šesti variant, z čehož dvě byly sladké. Ochutnali jsme ztracená vejce na toastu s pražskou šunkou od kosti, rukolou a holandskou omáčkou a lívanec z celozrnné mouky s čerstvým ovocem, zakysanou smetanou a datlovým sirupem. Už na pohled jídla vypadala nádherně, a co teprve ta chuť!


Až opět někdy navštívím Prahu, nebudu váhat ani minutu a zase sem na něco k snědku zajdu. Nedělají jen snídaně, ale i jiná jídla na zahnání malého hladu. Také vytrína s dorty vypadala lákavě, ale všechno se během jedné návštěvy bohužel ochutnat nedá. Nepochybuji však o tom, že dobré tu mají všechno.


Celkově se mi líbilo i sestavení nabídky. Není nijak široká, ale postavená na dobrých a kvalitních věcech. Žádné spousty nealka ve skle (snad kromě Coca-Coly), ale domácí limonády, rozlévané džusy a vodovoda. V chladnějších časech si můžete vybrat z několika kvalitních čajů nebo horké čokolády značky Jordi´s. Vína v nabídce jsou převážně česká, také můžete ochutnat piva z českých minipivovarů a samozřejmostí jsou i populární destiláty od Žufánka.


Kavárna Můj šálek kávy je nejspíš velmi oblíbenou, jelikož tu chvíli po otevření bylo úplně plno. Musím říct, že se tomu vůbec nedivím. Tento podnik má úžasného ducha, který není zdaleka ve všech kavárnách. Když se k tomu přidá milá obsluha a skvělá nabídka, vzniká opravdu úžasná kavárna. Víc takových, a i v Brně :-).
A co vy, navštívili jste Můj šálek kávy? Nebo máte tip na nějakou jinou skvělou pražskou kavárnu?

Click to add a blog post for Můj šálek kávy on Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat