Super Panda Circus: Welcome to Japan

Už jste někdy po vstoupení do baru měli pocit, že jste se octli v jiném světě? Že trávíte večer někde mimo realitu a že se vám zatraceně nehce vracet se nohama na zem? Ještě ne? Pak neváhejte a navštivte Super Panda Cirkus, nebudete litovat. Welcome to Japan.


Tenhle bar je prostě jiný od první chvíle co sem vstoupíte. Vchod z ulice je krytý závěsem, takže si připadáte, že vstupujete na nějaké záhadné místo. Hned za dvěřmi vás přivítá Panda (doorman, chcete-li), usadí vás u svého miniaturního "vstupního" baru a pohostí welcome drinkem. Můžete tu s ním a dalšími příchozími sedět a povídat jak dlouho chcete, ale zase to moc nenatahujte, protože to co přijde potom, to je pecka!


Panda vás zavede po komixovém schodišti nahoru, kde teprve začíná ten pravý Circus a usadí vás. I když je bar docela malý a při sezení na pódiu máte přehled o celém dění, stejně nejraději sedím na baru (ostatně jako i jinde). Interiér vás dostane okamžitě. Těžko se popisuje, cítíte tu japonského ducha, ale nejen to. Prostě je nejlepší přijít, vidět a nasát atmosféru, ale řeknu vám alespoň tohle: Obdivuji fantazii lidí, kteří jej vytvořili. 


Čím kromě interiéru je tedy Super Panda Circus tak zajímavý? Celé, ale úplně celé menu je laděno do japonského stylu. Když se posadíte, nedostanete na začátek sklenici vody, ale sklenici ledového čaje. A tím to teprve začíná. V lístku, který se mimochodem vizuálně velmi povedl, najdete mnoho asijských surovin. Zdejší drinky obsahují třeba banánové mléko, kokosovou vodu, liči purée, saké a další zajímavé složky. Drinky jsou servírované v krásných stylových skleničkách s ještě stylovějším "podtáckem" v podobě pohlednice s tématickou fotografií a popisem drinku. Nechybí ani originální názvy.

"Brutálně náročnej himalájskej trek"
  
Pokud byste chtěli alkohol proložit i něčím jiným, zkuste kávu. Tu vám tady připraví lépe než v některých kavárnách. Espresso ale nečekejte. Kávu připravují výhradně ve vacuum potu z výběrové arabicy. V době mojí návštěvy to byla Columbia z pražírny Gill´s Coffee a chutnala opravdu skvostně. Možná vás to překvapí, ale i kávu tady dostanete v koktejlové skleničce.

"Něco jako první sex", sójové lusky a káva
    
Stylové nejsou jen drinky a čaje, ale i nějaké to zobání. Už jste jedli chleba s mangovým máslem nebo sójové lusky? A to je jen zlomek, v lístku je toho ještě víc. Musím navíc podotknout, že sójové lusky jsem jedla poprvé a jsou vážně skvělé. Úplně jiné slané mlsání, než co je v barech k dostání běžně.

"Krása v pohybu" a "Same same but different"


  
Super Panda Circus je zkrátka podnik pro opravdové fajnšmekry. Pro ty, co mají rádi něco víc, než jen průměrné hospody a bary. Skvělé prostředí, skvělí barmani, skvělé drinky. Koneckonců, nejlepší je přijít se přesvědčit na vlastní kůži.


A co vy, už jste Super Panda Circus navštívili? Nebo se teprve chystáte?

Click to add a blog post for Super Panda Circus on Zomato

8 komentářů:

 1. Ty jo! Já tam chci! Takových podniků s nápadem by mělo být v Brně ještě víííc! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím :-). A určitě tam zajděte, nebudete litovat :-)

   Vymazat
 2. Dnes mi o tomhle místě řekl jeden známý a tak jsem zagooglila a kromě jejich oficiálních stránek na mě vykouknul i tenhle tvůj článek :) Obojí mě zlákalo, myslím, že se tam brzy kouknu :3
  Jinak moc pěkný blog, trochu jsem si tu početla. Jen mi tu chybí moje oblíbená kavárna Trojka, kdypak se tam naskytneš i ty? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koukni, stojí to opravdu za to! :-)

   I Trojka se tu určitě jednou objeví, spolu s dalšími kavárnami o kterých mi pořád chybí články :-)

   Děkuju a jsem ráda že se blog líbí, Klára

   Vymazat
 3. Jak se pohybují ceny za drinky? Je to kvalitka za kterou si člověk hodně připlatí? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si že by byl Super Panda Circus nějak předražený, ceny se pohybují kolem 125,- za drink. Při takové úrovni podniku bych čekala klidně i vyšší ceny.

   Vymazat
 4. Iveta Jankulovska5. dubna 2015 v 10:28

  Včera jsem byla s přáteli se podívat do baru Super Panda Circus a mohu jen vřele doporučit.Kvalita je opravdu na vysoké úrovni,velký výběr vynikajících drinků za přijatelné ceny,úžasná atmosféra,profesionální barmani.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím, na Pandu jsem neslyšela snad jediný negativní ohlas

   Vymazat