Kávový obchůdek Kafe.Guru

Na téma kde v Brně koupit dobrou kávu už tu bylo napsáno několik článků. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet zase něco nového a tentokrát "nebrněnského". Řeč bude o internetovém obchodě Kafe.Guru, který má sídlo v Praze. Funguje teprve krátce a má poměrně úzkou nabídku, ale zato milý koncept.

    
Objednat si tu můžete pouze tři druhy kávy, a to Guatemalu El Pulcal, Brazílii Bourbon a Ethiopii Heirloom. Důvod je takový, že upřednostňují kvalitu před kvantitou. I když se musím přiznat, že se mi to zdá zvláštní, a že nepochybně i u širšího sortimentu lze zachovat kvalitu. U každé z káv je uvedeno z jaké oblasti pochází, o jakou odrůdu se jedná, a také jaké v ní lze cítit chutě. Alepoň částěčně se tak zorientuje i neznalý nakupující.

 
Vyzkoušela jsem Brazílii Bourbon, direct trade kávu z oblasti Fazenda Lagoa. Přišla v kvalitním pevném pytlíčku s ventilem a praktickým kolíčkem pro důkladné uzavření. Přiložena byla také kartička s informacemi o této kávě, tedy o jejím původu, odrůdě a chuťovém profilu. Poněkud mě ale zarazilo, že kolonky "datum pražení" a "stupeň pražení" byly prázdné. I když garantují, že se káva k zákazníkovi dostane nejpozději tři dny od pražení, stejně chybějící údaje považuji za špatnou vizitku.

 
Jinak si ale rozhodně nemůžu stěžovat. Káva byla poměrně světle pražená a sáček obsahoval samá hezká a stejnoměrná zrna. Balíček po rozdělání překrásně voněl, což asi nikoho nepřekvapí :), a s chutí jsem byla také spokojená. Acidita této kávy je malá, doporučila bych ji tedy i tomu, komu vadí v kávě "kyselá" chuť. Jak tomu u brazilských káv bývá, i v této bylo cítit hlavně kakao, čokoláda a oříšky.


Nejčastěji si doma připravuji drip a ani teď to nebyla vyjímka. Káva mi na tento způsob přípravy chutnala a nepochybně by byla dobrá i při využití jiné z domácích možností.
Závěrem je třeba dodat, že na Kafe.Guru si můžete objednat také kávové předplatné a případně zakoupit i příslušenství k přípravě kávy. Nabídka však není moc široká.
A co vy, máte zkušenost s tímto kávovým eshopem, případně s nějakým jiným? 

Žádné komentáře:

Okomentovat