Soul Bistro: Live to eat not eat to live

Bistra v poslední době získávají na popularitě. Není se proto čemu divit, že jich v Brně začíná přibývat. Soul Bistro na Jezuitské ulici funguje od dubna letošního roku a velmi rychle se stalo oblíbeným. Můžete sem zajít na snídani, oběd i večeři, a nebo třeba jen na kávu a něco sladkého. Rozhodně je z čeho vybírat. Milé prostředí přímo vybízí k tomu, aby jste se zastavili a poseděli zde o chvilku déle. Koneckonců, jejich motto "live to eat not eat to live" mluví za vše.


Když do Soul Bistra vejdete, hned vás zaujme interiér. Jednoduchý, založený na dřevu s kapkou bílé a zelené barvy, bylinkách na stolech a žárovkách vysících se stropu na dlouhých šňůrách. Dominantou je školní tabule popsaná aktuální nabídkou a také vitrína plná sladkých dobrot. Bar, přesto že také hezky provedený, je lehce zasunutý do pozadí. Kdybych měla použít jen jedno slovo, řekla bych, že tento podnik je zkrátka útulný.


Nabídka jídel není nijak široká, ale každý den se mění a suroviny jsou vždy čerstvé, což je opravdu znát. Na výběr bývá z denního a týdenního menu, celkem tedy asi devět jídel a jedna polévka. I tak je ale nabídka pestrá a poskládaná ze zcela odlišných jídel a chutí, takže si musí vybrat každý. Připravují tu jak tradiční jídla pro milovníky klasické kuchyně, tak i lehké, často také bezmasé pokrmy a saláty.Stále se opakující klasikou je fish & chips, pokrm, který je ve Velké Británii populárním rychlým občerstvením. V Soulu jej připravují naprosto skvěle. Porce je sice spíše jen na zahnání malého hladu, ale stojí za vyzkoušení.


Jak jsem zmiňovala v úvodu, můžete sem klidně zajít jen na kávu a něco sladkého. Vitrína přímo ve středu bistra vám nabídne pohled na aktuální nabídku dortů a koláčů, makronek a dalších dobrot, nad kterými se sbíhají sliny. Výběr dezertů konkuruje i mnoha kavárnám.

 

Jen ta káva mě tady bohužel zklamala. Krásný servis a povedená pěna na cappuccino s kapkou latte artu přitom vypadaly tak lákavě. Cappuccino zase tak špatné nebylo, ale espresso bez mléka úplně křivilo pusu. Bohužel si nejsem jistá tím, jakou značku kávy připravují, ale je mi poměrně jasné, že se bude jednat o nějakou komoditní směs. I když je bistro především o jídle, káva celkový dojem mírně kazí.V nabídce Soul Bistra je také množství jiných zajímavých věcí. Ať už se jedná do domácí limonády a ledové čaje, skvělá vína či různé nápoje pro zahřátí. Nejlepší je zkrátka přijít a ochutnat. Tento podnik totiž opravdu stojí za to.


A co vy, už jste Soul Bistro navštívili? Jaké jsou vaše dojmy?

Click to add a blog post for Soul Bistro on Zomato

1 komentář:

  1. Nedávno sme boli v Brne so svojou ženou za rodinou. Na tvoje odporúčanie sme v navštívili Soul a aj iné tvoje typy na miesta čo netreba vynechať. Aj vďaka tvojim typom som sa konečne rozhodol začať písať food blog. O Soule a pár typoch som sa zmienil aj vo svojom prvom článku. Bolo tam super .

    CHILLI MØNKEY

    OdpovědětVymazat