Fresh Freaks Bistro: Stylově mezi polštáři a paletami

V těsné blízkosti parku Lužánky před nedávnem vzniklo další brněnské bistro. Nese název Fresh Freaks a zvenčí vypadá docela nenápadně. Pokud ho ale přesto nepřehlédnete a nakouknete dovniř, setkáte se s krásným, vzdušným a originálním interiérem. Nábytek z palet, barevné polštáře a velká černá tabule s denní nabídkou jsou věci, které vás zaujmou na první pohled.


Můžete sem zajít od časného rána na snídani, přes den na polévku či jiný lehký oběd a večer třeba na pořádný burger. Menu není nijak široké, ale dostačující, aby si vybral každý. Jeho velkou část tvoří wrapy, burgery a quiche, doplněné o další dobroty dle aktuální nabídky. Spousta návštěvníků tohoto bistra určitě ocení také "veggie" pokrmy.


Sama jsem tu ochutnala několik věcí, včetně ranní omelety, wrapu s prosciuttem či lilkového quiche. Všechy byly sice dobré, ale zase žádný velký zázrak, na který bych sem chtěla jít znovu. Zkrátka průměr a musím říct, že trošku zklamání.Máte-li rádi dezerty, nezapomeňte nakouknout do vitríny plné sladkých dobrot. Najdete v ní chceesecaky, koláče, cupcakes, ale i v Brně zatím ojedinělé raw zákusky, které rozhodně stojí za to vyzkoušet. U mě to na plné čáře vyhrál limetkový cupcake a chutnal snad ještě líp než vypadal. Dobrota!


Stejně nadšená jsem také ze smoothies, protože tyhle "umixované" tekuté svačinky jsou výborné a nepřipravují je téměř nikde. Čokoládové s datlemi a banánem bylo skvělé a doufám, že tu ještě nekdy nějaké ochutnám. Jen si myslím, že k nápojům v karafách by se měla servírovat nejen míchátka, ale i brčka, aby se daly kultivovaně pít.


Jako správný kávoholik nesmím opomenout zmínit kávu. Měla jsem ji tu bohužel jen jednou. Při druhé návštěvě nám obsluha sdělila, že momentálně mají pouze bezkofeinovou, a po té zrovna neprahnu. Takové situace by se neměly stávat a nejsou příliš dobrou vizitkou. Alespoň poprvé jsem tu ale kávu měla a vytknout jí nic nemůžu. Pocházela z brněnské pražírny Monro a pokud mě paměť nešálí, jednalo se o Kolumbii. Když náhodou zrovna spěcháte a jen procházíte kolem, kávu vám připraví i s sebou do krásného barevného kelímku. Třeba i se sójovým mlékem, chcete-li.


Sortiment je samozřejmě mnohem širší, než co jsem doposud ochutnala. Domácí limonády, čaje či kakao jsou klasikou snad ve všech podnicích. Co mě ale na lístku zaujalo byl ledový konopný čaj nebo třeba točený irský Cider Magners, protože cidery jsou prostě boží. A je toho ještě víc, ale nemůžu vám prozdradit úplne všechno :).
   

Moje dojmy z Fresh Freaks Bistra jsou dosti smíšené. Některé věci mi tu chutnaly moc, jiné bych si podruhé neobjednala. Prostředí je krásné a útulné, ale atmosféru trošku kazí pomalá a ne úplně milá obsluha. Pravděpodobně sem ještě někdy zajdu a ochutnám zase něco dalšího, ale asi to nebude úplne brzy. Měla jsem od tohoto podniku vysoká očekávání a bohužel trošku zklamal.  

A co vy, už jste Fresh Freaks navštívili? Jaký je váš názor?

Click to add a blog post for Fresh Freaks on Zomato

2 komentáře:

  1. Mám to stejně, smíšené pocity. Asi tam někdy zase zajdu, jen to nebude v blízké době ;)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jsem ráda, že nejsem jediná kdo má tento názor :-)

      Vymazat