Café Fara: Na výlet do ráje

Až se jednoho dne vydáte na výlet na Pálavu, nezapomeňte se zastavit v Klentnici. V této obci těsně pod Pálavskými vrchy najdete kavárnu, která jako by byla z jiného světa. Vlastně bych s klidem řekla, že se vyplatí zajet si sem i jen čistě kvůli ní. Café Fara je propojením kavárny a penzionu, kde panuje klid i když je tu narváno a odkud se vám nebude chtít odcházet.


Už u vstupu do kavárny pochopíte, že tady to funguje prostě jinak. Dovnitř vás nepustí, dokud pro vás nebude volný stůl. Možná tedy strávíte chvíli čekáním, ale stojí to za to. Jakmile budete usazeni, mužete si začít užívat. Atmosféra je tu vskutku milá a klidná, jako byste vstupem z ulice prošli do jiné dimenze.


Čím jiným právě tady začít, než vínem? Vinný střik "Fara" s bezovou šťávou a citronem by byl geniálním letním osvěžením, ale chutnal i v chladném podzimním odpoledni. Vína na Faře jsou od různých moravských vinařů (jak jinak), a výborně doplňují také zdejší kuchyni.


Vaří tu výhradně z čerstvých lokálních surovin a nabídku obměňují podle sezóny. Jídel v nabídce je vždy jen pár, ale stejně dost na to, aby jste se nemohli rozhodnout. Setkáte se tu i s dnes už méně obvyklými ingrediencemi jako jsou jáhly nebo pohanka. Milovníci masa určitě ocení kančí, jehněčí, nebo třeba kohouta. Pokud zrovna nemáte velký hlad, je pro vás v lístku sekce "maličkosti". Pochutnáte si tak jako tak.V podniku jako je tento by byl hřích nedat si po skvělém jídle kávu a dezert. Stejně jako u všeho, i u kávy si tu dávají záležet na kvalitě. Připravují vlastní espresso směs "Café Fara", která je kombinací brazilské, kolumbijské a etiopské arabiky s podílem indické robusty. Praží ji pro ně pražská pražírna Coffee Source.


Nikoho asi nepřekvapí, že i dorty si na Faře pečou sami. Jsou výborné asi jako všechno tady, a navíc zase v trošku jiném duchu, než například ve většině brněnských kaváren. Pokud se zeptáte na aktuální nabídku, přinesou vám ukázat talíř se vzorovými kousky a můžete vybírat i očima, nejen podle názvů.


Café Fara je místo, které vás uchvátí a které budete chtít navštívít znovu a znovu. Kombinace krásně provedené kavárny v ještě krásnějším prostředí s výborným sortimentem i obsluhou si nezaslouží nic jiného než chválu.Už teď, ani ne týden po mé první návštěvě, se nemůžu dočkat, až se sem vypravím znovu.
A co vy, už jste Café Fara navštívili?     

2 komentáře:

  1. Musím souhlasit. Byli jsme tam v létě a už se nemůžu dočkat, až tam vyrazíme zase. Jejich kančí líčka s hráškovým pyré bylo nejlepší jídlo, co jsem kdy ochutnala. A to prostředí, milá obsluha a Pálava. Opravdu se vyplatí jet do Klentnice jen kvůli návštěvě Fary ;)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak to jsem ráda, že to není jen můj názor. A taky se nemůžu dočkat až Faru navštívím zase :-)

      Vymazat