Vivobene Gusto: Světové chutě v centru

Dnešní článek nebude žádnou velkou recenzí, ale spíš tipem na nový podnik v centru města. Vivobene Gusto otevřelo teprve nedávno a najdete ho na ulici Běhounská. Na jednom místě a v jednom prostoru se tu snoubí restaurace, bistro, kavárna a obchod s lahůdkami z různých koutů Evropy. Důvodů, proč sem zavítat, není málo.


Když do Gusta vkročíte, octnete se rovnou v ráji plném dobrot. Nabídka lahůdek je široká a u pultu navíc můžete ochutnat, než něco koupíte. Doporučuji omrknout i těstoviny, olivové oleje a pesta.... a vlastně všechno :-). Odnést si domů třeba i jen kousek kvalitního čerstvého pečiva stojí za to.Pokud se tu chcete najíst, máte dvě možnosti. Bistro - café na galerii, kde můžete nerušeně obědvat a při tom shlížet na dění v obchodě, a nebo restauraci ve sklepních prostorech, která se svou atmosférou hodí spíše na večer.


Vybírat můžete z denního menu nebo ze stálé nabídky. Čerstvá domácí pasta v mnoha podobách, včetně naprostých klasik jako spaghetti carbonara, spaghetti aglio olio či lasagne bolognese. I když těstoviny převažují, není to to jediné, co zde můžete poobědvat či povečeřet. Pro milovníky lehčích zeleninových jídel je tu také lilkový nákyp, pro "masožravce" burger nebo steak z hovězího vyzrálého pupku.Na malý hlad si můžete dát polévku či panini, na zobání k vínu vám nabídnou skvělé antipasti a canapés. Všechny šunky, salámy, sýry i pečivo jsou zcela čerstvé přímo od jejich prodejního pultu, což se rozhodně nedá říct o každém podniku.


Stojí za to vyzkoušet i některý ze zdejších dezertů. Italské klasiky jako panna cotta, tiramisu nebo profiterol se hodí jako sladká tečka po lahodném obědě, nebo i jen tak k posezení u kávy. Jen tu kávu pochválit nemůžu. Komoditní směs od Filicori Zecchini není nic pro milovníky kvalitní výběrové kávy a z espressa se vám bude trošku křivit pusa.


Zato domácí levandulovou limonádu nemůžu než doporučit. Pokud zrovna nechcete k jídlu pivo ani víno (kterých mimochodem také mají skvělý výběr), dejte si rozhodně tuhle limonádu. A nebo si ji dejte i tak, je prostě výborná :-).


A co vy? Už jste Vivobene Gusto navštívili?

Click to add a blog post for Vivobene Gusto on Zomato

2 komentáře:

  1. Už jsem Vivobene navštívil. Lepší těstoviny jsem nejedl. Domácí těstoviny za takovou cenu jsou bomba. Pro mě největší pecka byla rajcatova polévka. Vřele doporučuji

    OdpovědětVymazat