Prosincová #insta galerie

Za prosinec se mi zase nahromadilo pár fotek, o které bych se s vámi chtěla podělit. Nové brněnské podniky, střípky z Vánoc i z výletu do Vídně a nejen to. Poslední měsíc loňského roku byl pestrý a dělo se toho víc než dost. Posuďte sami :-)Začátkem prosince jsem zkoušela dělat cheesecaky do skleniček, o kterých jsem vám psala i samostatný článek. Roztomilá dobrota, kterou určitě budu v různých variacích dělat zase. Zaručeně dostane každou návštěvu!
V Brně se před Vánoci otevíral Starbucks. Ne, nejsem fanatik uctívající tento řetězec, ale když mě pozvali na tiskovou konferenci, tak jsem šla. Zvednout si hladinu cukru v krvi a obohatit se o množství informací stálo za to. A stačilo.


Vánoční čas vybízí k jedné obzvláště  bohulibé činnosti, a to k pečení cukroví. Jelikož jsme jen dva a stejně jsme se po Štědrém dnu vydali mimo naše hnízdo, pekli jsme jen skromné množství lineckého a perníčků. Perníčky měly být (podle toho co tvrdil recept) hned měkké, ale vůbec měkké nebyly. Přesto jsme si ale užili hezký večer s jejich zdobením a nakonec také všechny snědly.
Také jsem se úplně zamilovala do našeho miniaturního vánočního stromku. Je z IKEA, nestál ani padesát korun a to hlavní je, že je živý. Spontánně jsme ho začali nazývat Mr. Green.


Hned po vánočních svátcích jsme se vydali na víkend do Vídně. Článek o tomhle výletu jste si mohli přečíst už minulý týden, takže nebudu dlouze popisovat proč jsme skončili ve Starbucks a proč jsme navštívili mnohem méně podniků než jsme chtěli.
Na druhé fotce večerní víno a espresso v baru ZWEIBESTER, kde se dobře sedělo a kde obsluha byla milá jako málokde. Kéž by víc takových podniků bylo i tady v Brně.
A do třetice snídaně v The Point of Sale. Podnik navštívený víceméně z nouze, který ale překvapil širokým výběrem snídaní. A hlavně tou úúúúžasnou bagelovou. Když milujete bagely, není co řešit :-).


Koncem prosince jsem navštívila kavárnu SKØG Urban Hub, ze které jsem naprosto nadšená, a o které si brzy budete moct přečíst článek. Něco takového v Brně ještě nebylo a jak se zdá, její popularita se hodně rychle šíří.
Prostřední fotka je ze Silvestra, který jsme se letos rozhodli oslavit v klidu a teple domova. Dali jsme si lahev vína (a potom ještě lahev šáňa :-D) a vytvořila jsem bruschetty s pestem, sušenými rajčaty, kozím sýrem a rukolou. Společnost v domácím pohodlí nám dělal svítící Mr.Green a Coldplay. Pro někoho to možná nezní jako dostatečně akční oslava konce roku, ale já jsem byla spokojená.
Na Nový rok jsem se hned vrhla do práce a připravila pro vás článek o výletu do Vídně. A doufám, že bude hodně a hodně dalších článků. Protože jak na Nový rok, tak po celý rok!

Žádné komentáře:

Okomentovat