SKØG Urban Hub: Malý kousek Skandinávie

Na brněnské kavárenské scéně se objevil další nováček. Nese název SKØG Urban Hub a najdete jej na Dominikánském náměstí. Možná si říkáte, že skvělých kaváren už je v Brně dost, a že už vás nic nepřekvapí. Potom ale věřte, že SKØG vás překvapí. Hodně.


Inspirace skandinávským designem a berlínskými kávovými domy je patrná na první pohled. Vzhledem k tomu, že žádný podnik v takovém stylu v Brně doposud nebyl, SKØG přitahuje oči všech kolemjdoucích. A nejen oči. Při mé návštěvě po dvou týdnech zkušebního provozu tu bylo téměř plno. Sice ještě nemají všechno úplně vyladěné a nejaké ty nedokonalosti se najdou, ale myslím, že už teď je víc než jasné, že tato kavárna bude patřit mezi brněnskou špičku.


Nabídka je i přes zkušební provoz docela obsáhlá a ucelená. Obsahuje pouze nápoje, na něco sladkého či slaného k zakousnutí se musíte informovat u obsluhy. Nebo mrknout do dortové vitríny. Filozofií podniku je využívání lokálních surovin, nebo případně direct trade. To znamená, že cokoliv si tu dáte, bude kvalitní a poctivé. Zatím musím jen souhlasit.


Co se kávy týče, tady rozhodně nenarazíte. SKØG sdílí prostor s pražírnou Rusty Nails Roastery, proto je čerstvost a kvalita kávy zaručena. Zdejší baristé mají přípravu v malíčku a připraví vám dokonalý šálek podle vašeho gusta. Kavárna je vybavena dvěma mlýnky, takže vždy můžete vybírat ze dvou druhů kávy. Cappuccino i espresso nemůžu než pochválit. Jen někomu by možná mohlo vadit, že ka kávě automaticky nedostanete cukr. Pokud sladíte, musíte si o něj říct. To je ale jen taková drobnost.


Jako téměř všude, i tady frčí domácí limonády. Připravují je z poctivě macerovaných sirupů a chuťovými kombinacemi si hodně vyhráli. Kombinace jako bazalka-zelený pepř, jasmín-pomeranč nebo levadule-borůvka jsou zajímavé a v brněnských podnicích nevídané. V sychravém zimním počasí se mi jako nejlepší volba zdála limonáda hrozinky-skořice, která chutnala úplně jako jablečný štrůdl a byla prostě božská. Některé příchutě vám rádi připraví i horké.


Byla jsem natěšená i na dorty, ale bohužel měli ve vytríně jeden jediný citronový cheesecake. I když byl výborný a olizovala jsem se až za ušima, doufám, že běžně bývá výběr větší. Ráno sem můžete zajít také na snídani a během dne i na svačinku v podobě lehčích jídel. Jejich nabídka zatím není nikde vyvešená, ale předpokládám, že i to se časem vyladí.Co mě ještě velice zaujalo a na co si brousím zuby příště jsou teplé míchané nápoje. Nesou stylové názvy jako Our Nordic Glögg či Skog Grog, také obsahují ony skvělé sirupy a samozřejmě nějaký ten alkohol. Tuším, že pro zahřátí v chladnějších dnech budou dokonalé.


SKØG Urban Hub je kavárnou s konceptem v Brně zatím ojedinělým a není divu, že tak rychle získává popularitu. Nezbývá než doufat, že se jim bude dařit i nadále a budou se jen zlepšovat.
A co vy, už jste tento podnik navštívili?Click to add a blog post for SKØG Urban Hub on Zomato

2 komentáře:

  1. Tohle vypadá úplně úžasně!!! Díky za tip :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Není za co :-). Rozhodně stojí za návštěvu :-)

      Vymazat