Kabaret Špaček: Oběd jako od maminky

Ulice a uličky Starého Brna místy ukrývají hotové poklady. Jedním z nich je i podnik, který v sobě mísí restauraci s kavárnou a kabaretem. Nese název Kabaret Špaček a najdete ho na Kopečné, nalepený pod svahem Petrova. Je to jeden z těch podniků, kam můžete jít na kávu a něco sladkého, na oběd, věčeři, a nebo třeba na pivo s kamarády. Za každé situace budete spokojení.Kuchyně v Kabaretu Špaček se dá velmi výstížně popsat slovem "domácí". Jídlo je tu totiž úplně jako od maminky či babičky. Nejsou to nejlepší těstoviny ani nejlepší maso v Brně, ale přesto je to skvělé a chcete tu jíst znovu. Ve stálé nabídce najdete klasiky jako knedlík s vajíčkem, domácí paštiku nebo chleba se škvarkovou. Připravují tu ale také burgery, nachos a spoustu dalších dobrot. Lístek je takovým mixem všeho možného, ale přitom je ve srovnání s jinými podniky velmi originální. Vybrat si z něj musí každý a tolik možností se navíc jen tak neomrzí. Na denním a týdením menu bývá jedna polévka a několik jídel. Ve velké míře je zastoupená tradiční česká kuchyně, tedy maso, brambory, knedlíky a podobně. Vyjímkou nejsou ale ani těstoviny, saláty či pizza.


Co se sladkostí týče, i tady Špaček jede na klasice. Smlsnout si tu můžete na lívancích, štrúdlu nebo bábovičce. Možná vám to zní jako nuda, ale omyl je pravdou. U lívanců i báboviček si můžete vybrat z několika variant podle toho, na co zrovna máte chuť. Třeba s jablkovým kompotem a kysanou smetanou, s višněmi a čokoládou nebo s lesním ovocem. Z bábovičky s jablky jsem byla přímo nadšená. I "obyčejná" buchta může chutnat naprosto dokolane a být nádherně a nápaditě naservírovaná. Proto jednoznačně doporučuji.


Káva tu také naní špatná. Připravují směs arabik Giubilleo Espresso Extra Mild italské značky Mondicaffé. Sice to není čerstvě pražená výběrová káva, ale to od podniků, které nejsou ryze jen kavárnami ani neočekávám. V porovnání s některými jinými značkami komoditní kávy ji opravdu nemůžu ohodnotit špatně. Pěnu také šlehají hezkou. A navíc, co jiného si dát k té dokonalé bábovičce než kávu? :)


Z nápojového lístku nepochybně stojí za zmínku také poctivé mošty z Lažan, které vám případně ochotně namíchají s vodou, populární čaje Harney & Sons nebo kvalitní moravská a rakouská vína. Na výběr je toho až dost, a samé zajímavé věci.


Jak jsem zmínila už na začátku, do Kabaretu Špaček můžete zajít i za kulturou. Koná se tu několik akcí do měsíce a jejich škála je docela pestrá. Přednášky, koncerty, divadelní představení a mnoho dalšího. Stačí jen sledovat program.


Pokud jste Kabaret Špaček ještě nenavštívili, rozhodně to v brzké době změňte, protože tenhle podnik si zaslouží pozornost. Příjemné a útulné prostředí, milá obsluha a zajímavá nabídka, to vše stojí za vyzkoušení. Nebudete litovat.Click to add a blog post for Kabaret Špaček on Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat