Lednová #insta galerie

Leden utekl jako voda a opět tady mám fotogalerii s momentkami za tento měsíc. Stihla jsem navštívit docela dost podniků, a to jak svých oblíbených stálic, tak úplných nováčků. Někde jsem byla spokojená víc, někde míň, ale tak už to bývá. Stejně jako minule jsem přidala i pár osobnějších "domácích" fotek, aby to bylo ještě pestřejší. Takže jdeme na to :-).


1. Už nějakou dobu jsem zvyklá snídat ovesnou kaši. Na dlouho zasytí, je sladká, což po ránu potřebuji, a je teplá, což v chladnější části roku po ránu potřebuji taky. Na fotce zrovna s borůvkami, i když úplně nejčastěji přidávám banán. A s kávou v oblíbeném "I ♥ coffee" hrníčku, jak jinak.
2. Chai tea teď v zimě miluju, protože je takový správně zahřívací. Chystám se zkusit připravit si domácí chai tea směs, ale zatím jsem stále nespotřebovala tento kupovaný Vanilla Chai od Tesco Finest. Mimochodem, vřele ho doporučuji, protože není vůbec drahý a přitom chutná skvěle.
3. Úplně poprvé jsem navštívila Cosmopolis Café na Zelňáku. Bylo mi doporučeno, že prý tam mají skvělé dorty. A musím souhlasit, že opravdu mají. Cookies dort byl boží a určitě si sem půjdu zamlsat zase. Jen škoda té Illy kávy, ta mi zážitek docela kazila.


1. Spaghetti s rukolovým pestem ve Spolku. Spolek je pro mě ta největší klasika a jeden z nejoblíbenějších podniků vůbec. Na jídlo sem chodíme i několikrát do měsíce, ale pořád těch skvělých těstovin nemám dost.
2. Do Park Lane Cafe už nechodím tak často jako dřív, ale zrovna nedávno jsem tam zavítala a byla jsem moc spokojená. Už nemají jen Filicori, ale i druhý mlýnek s výběrovou kávou, a jejich quiche jsou skvělé. Asi to zase bude chtít častější návštěvy.
3. Ježíšek mi k Vánocům nadělil tuto krásnou formu, a tak jsem konečně vyzkoušela upéct chleba. Řídila jsem se receptem podle Kitchenette a výsledek byl lepší, než jsem čekala. Ale příště přijde na řadu i kvásek, tak uvidíme, jak dopadne to.


1. Taky jsem poprvé zkoušela dělat tartaletky, ale ty se zrovna moc nevyvedly. Těsto bylo příliš tlusté a celé byly takové kostrbaté. Naplněné citronovým krémem chutnaly dobře, ale vizuální stránka nic moc. Další pokus snad dopadne líp.
2. Coffee to go aneb americano z Mitte. Tuhle opravdu malinkou kavárnu mám moc ráda, mají skvělou kávu a ideální polohu v centru právě i pro tu kávu s sebou. V zimě je horký kelímek do ruky vždycky příjemný.
3. Karamelový cheesecake se sezamovými semínky V Melounovém cukru. Stále jsem věrná názoru, že tady mají ty nejlepší dorty v Brně. Ceny za ně jsou ale bohužel čím dál vyšší a osmdesát korun za klínek dortu už téměř dosahuje hranice, kolik jsem ochotná zaplatit.


1. Soul Bistro patří, stejně jako Spolek, k podnikům, kam můžu chodit pořád a neomrzí se mi. Nabídka jídel je vždycky zajímavá a kolikrát se vůbec nemůžu rozhodnout, protože bych si dala skoro všechno. Tentokrát jsem ale zůstala věrná jejich největší klasice, tedy fish&chips.
2., 3. Bistro Růžová Slepička jsem chtěla navštívit už dlouho, ale pořád to nějak nevycházelo. Nedávno jsem to ale konečně prolomila a zašla si sem na oběd. A rozhodně ne naposledy. Zapečená brokolice s mozzarellou a mandlemi, k tomu brambory a chuťová senzace je na světě. Byla jsem mile překvapená. Taky se mi líbilo servírování espressa ve skle, ale z kávy Varesina nejsem zrovna nadšená (asi jako z žádné takovéto značky).


1. Kolem Café Flexaret jsem taky chodila už dlouho, ale na kávu nakonec zašla až minulý týden. Už jsem vám o této kavárně psala samostatný článek, ale stejně musím znovu zopakovat, že mají skvělé dorty.
2. Bar, který neexistuje navštěvuji vždycky s nadšením. Skvělá atmosféra, skvělé drinky a skvělé mini (!) burgery, na kterých si dost ujíždím.
3. Mátový čaj v hospodě/restauraci U 3 opic v Krpoli, kterou máme kousek od domu, a tak sem občas večer zajdeme. Není to tu vůbec špatné, obsluha je milá, jídla taky a sedí se tu dobře.


1.,2. Překvapení od milého v podobě brusinkové čokolády z My Food. Napřed mi ji bylo líto rozdělat, protože vypadala tak krásně, ale nakonec jsem stejně neodolala a téměř celou ji zdlábla k jednomu šálku kávy. V My Food mají prostě skvělé věci a takový malý dáreček vždycky potěší.
3. Spaghetti s mušlemi a cuketou v krásné a útulné restauraci Castellana Trattoria. Tady prostě umí a i když jsou ceny trošku vyšší, stojí za to sem občas zajít.

A co vy, jaký jste měli leden? Navštívili jste nějaké zajímavé podniky?

Žádné komentáře:

Okomentovat