Za kavárnami do Znojma: U Mlsného kocoura

Blízké i vzdálenější okolí Brna je plné míst, která stojí za to navštívit. Když se k tomu navíc přidá krásné víkendové počasí, není co řešit. Po docela krátkém rozhodování se cílem našeho posledního výletu stalo Znojmo. Historické město, kde kromě památek a překrásného centra najdete také skvělé kavárny. Ty jsme samozřejmě nemohli vynechat, a proto vám teď přináším malý report.

U Mlsného kocoura

První z kaváren, které jsme navštívili, nese název U Mlsného kocoura. Je ukrytá v přízemí historického domu v jedné z úzkých uliček v samém centru města. Už z venčí vypadá mile a uvnitř je to stejné. Kombinace starých kamenných klenb a mohutných zdí s jednoduchým moderním nábytkem působí velmi útulně a sedí se tu úplně samo.

Interiér kavárny U Mlsného kocoura

V nedělním dopoledni byla kavárna úplně prázdná a po celou dobu naší návštěvy jsme byli jedinými zákazníky. Znojmo jako menší město o víkendu žije o něco línějším životem a vymetené byly i ulice, takže důvod bude asi tady. Doufám, že jindy mívá Mlsný kocour více návštěvníků, protože být tahle kavárna v Brně, šla bych tam hned znovu.

Interiér kavárny U Mlsného kocoura

Hned na úvod mě příjemně překvapila nabídka kávy. V kavárně v menším městě zpravidla očekávám nějakou běžnou značku komoditní kávy, ale tady tomu tak úplně není. Espresso a nápoje na jeho bázi sice připravují z kávy značky Montecelio, ale kromě toho mají i výběrovou kávu z českých pražíren a nově praží i svoji vlastní. Z výběrové kávy vám však připraví pouze aeropress. Zlatá střední cesta, která vyhoví více i méně náročným zákazníkům. A musím říct, že zdejší baristé umí. Káva z aeropressu byla opravdový požitek a cappuccino mělo krásnou hladkou pěnu a nechyběl ani latte art. Pokud budete mít někdy cestu do Znojma, na kávu si určitě zajděte právě sem.

Filtrovaná káva U Mlsného kocoura

Cappuccino U Mlsného kocoura

Co bych to byla za kavárnoholika, kdybych nevyzkoušela taky nějaký dort. Lákavě vypadalo všechno, co ve vitríně měli, ale jelikož poslední dobou vyloženě vyhledávám citronové a limetkové dorty, limetkový cheesecake zvítězil na plné čáře. Volba to byla dobrá, poctivý cheesecake, kterému nelze vytknout ani nejmenší. Od přítele jsem okusila i kousek vanilkového cheesecaku s ořechy a karamelem a těžko porovnat, který byl lepší. Sympatický barista nám navíc sdělil, že dorty jsou úplně čerstvé a že je pekl kolega, což je také příjemná informace. Kromě dortů U Mlsného kocoura najdete také široký výběr pralinek, můžete si tedy smlsnout i něco opravdu malého.

Dezert U Mlsného kocoura

Cheesecake U Mlsného kocoura

Kavárnu U Mlsného kocoura nejde než doporučit. Kvalitní sortiment, domácí dorty, výběrová káva a v neposlední řadě milá obsluha, to vše ji řadí na pozici srovnatelnou s mými oblíbenými brněnskými kavárnami. Snaží se také šířit kávovou kulturu pomocí občasných cuppingů, zapojením do Týdne kávy a nyní také vlastním pražením. Doufám, že se sem v budoucnu ještě podívám. Tento podnik si totiž zaslouží pozornost zákazníků.
Druhá kavárna, kterou jsme během tohoto výletu navštívili, se jmenuje La Familia Cafe. Ale o té zase příště :).

U Mlsného kocoura

Interiér a zahrádka U Mlsného kocoura

Nabídka U Mlsného kocoura

Cheesecake v kavárně U Mlsného kocoura

U Mlsného kocoura: Web, Facebook
Kafe v Brně: Facebook, Instagram, Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat