Únorová #insta galerie

Další měsíc utekl jako voda a přišel čas pro novou #insta galerii. Tentokrát není tak bohatá, jako ta předchozí, ale i tak je toho dost. Opět jsem navštívila nějaké nové podniky, nějaké staronové a ochutnala spoustu dobrot. Z něčeho jsem byla nadšená, z něčeho míň, ale tak už to prostě bývá. Přeji vám hezkou podívanou!1. Oběd v La FUFU. Krůtí steak s batátovým pyré, fetou a grilovaným pak-choi. Na relativně nové bistro  jsem si zatím jen vytvářela názor, ale tenhle oběd mě definitivně přesvědčil, že prostě ANO! Pokud jste tady ještě na jídle nebyli, tak doporučuji. Stojí to za to.
2. Hummus s tortilou v Podnebí, kde jsem docela dlouho nebyla, ale nedávná návštěva mě utvrdila v tom, že bych sem zase měla začít chodit. Skvělý lehký oběd bez dlouhého čekání a příjemné prostředí, který asi každý brněnský kavárenský povaleč zná.
3. Poprvé jsem byla na obědě v opěvované Jedné básni. Těšila jsem na na skvělý gastronomický zážitek a bohužel jsem byla dost zklamaná. Objednala jsem si penne se špenátem a nebylo to nic, co by mě lákalo jít sem na oběd znovu.


1. Víkendová snídaně do postele v podobě mini bábovičky s jablkovým kompotem a bílým jogurtem. Ano, bylo to inspirované bábovičkami v Kabaretu Špaček :).
2. Nejlepší pampeliškový čaj, o jehož existenci jsem neměla ani tušení, a do kterého jsem se úplně zamilovala.V MY FOOD Marketu se dají objevit hotové poklady.


1. Bábovička podruhé, ale tentokrát originální verze ve Špačkovi. S jablíčky a zakysanou smetanou to byla opravdová delikatesa. Nevím, proč jsem tenhle skvělý podnik tak dlouho opomíjela, ale poslední dobou sem chodím moc ráda.
2. Když jsme potřebovali omrknout nějaké věci v IKEA a objevili tam nové IKEA café, docela jsem koukala. Moc hezký design, dortíky a sušenky z tohoto švédského obchodu mi taky vždycky chutnaly, jen ta Lavazza se prostě moc pít nedá.


Tady pro změnu pár domácích snídaňových fotek. Většinou snídám ovesnou kaši, protože na dlouho zasytí a po ráno potřebuji sladké. První je taková zimní verze s hruškou, medem a perníkovým kořením, druhá je se sušenými brusinkami a medem. A třetí fotka je už ne tak zdravý puding s lesním ovocem a mandlemi.


1. Limetkový cheesecake U Mlsného kocoura ve Znojmě úplně předčil moje očekávání, stejně jako celá takhle kavárna. Milý podnik se skvělými dorty i kávou a velmi příjemnou obsluhou. Doufám, že jsem tu nebyla naposledy.
2. A Znojmo podruhé. Horká čokoláda s marschmallows v kavárně La Familia Café. Krásný servis v zavařovačce, ale jinak to byl víceméně průměr a čekala jsem mnohem větší pecku. Ale špatná nebyla.
3. Oreo cupcake v tomtéž podniku, který byl pro změnu úplně skvělý. Na cupcakes si obecně docela ujíždím a v kombinaci s oreo sušenkami je to prostě dokonalost.


Výčep Na stojáka na Šilingráku navštěvuji docela často, jelikož ho mám po cestě z práce a pivo tu mají skvělé (že i takový "nepivař" jako já pozná rozdíl). K tomu čerstvý preclík nabo nivové koule a večerní pohoda zaručena.


Na závěr dvě pracovní. Pilně trénuju latte art a někdy se zadaří. Doufám, že už to nebude trvat dlouho a budu mít rozetku na každém cappuccinu :-).

Jaký byl váš únor? Objevili jste nějaké zajímavé podniky?

Kafe v Brně: Facebook, Instagram, Zomato

2 komentáře:

  1. Ahoj! jak přesně si děláš kaše? Napsala by jsi recept? :))

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ahoj, žádným receptem se neřídím, prostě jen zaleju ovesné vločky mlékem, klasickým nebo nějakým rostlinným, množství od oka. Dám vařit na mírný plamen dokud nezhoustne, občas zamíchám. Uvařenou v misce smíchám s rozmačkaným banánem, který kaši lehce osladí, a pak nahoru ještě nějaké ovoce, oříšky, cokoliv. Nic složitého :-)

      Vymazat