Za kavárnami do Znojma: La Familia Café

Dlouho slibovaný článek o La Familia Café je tady. Sice už je to od našeho znojemského výletu víc než měsíc, ale březen byl plný starostí okolo stěhování a času na blog moc nezbývalo. Teď jsem se k tomu konečně dostala, takže hurá na malou recenzi. I když tentokrát nebude jen pozitivní.

Oreo Cupcake v La Familia Café

La Familia Café je typ kavárny, který bych v menším městě rozhodně nečekala. V interiéru, převážně tedy v doplňcích mi to zavání hodně velkou inspirací Pinterestem a tak podobně. Po celou dobu naší návštěvy jsem se nemohla rozhodnout, jestli to na mě působí spíš mile a sladce, nebo už vlastě kýčovitě. Ale stejně je to na vkusu každého. Je mi jasné, že spousta návštěvníků bude nadšených, ale že některým takový design zvedne hladinu krevního cukru až příliš.

Menu v La Familia Café

Nabídku mají zajímavou, ale podle mého názoru zbytečně širokou. Kávové nápoje a horké čokolády lehce zavání Starbucksem, ale stejně jsem neodolala a objednala si horkou čokoládu s marschmallows. Nádherný servis v zavařovačce (na ty jsem zatížená O:-)), ale jinak žádný zázrak. Vyjímačná byla vážně jen v tom, že pod šlehačkou ukrývala několik bonbónků, ale čokoláda jako taková spíš těžký průměr. I když věřím tomu, že spousta lidí si podobné drinky vychutná stejně jako Apple Pie Latte, Cinnamon Dolce Latte a podobné tekuté bomby.

Horká čokoláda v La Familia Café

Nakonec, v této kavárně je možná i lepší zvolit nějakou ochucenou kávu (a nebo ji vynechat úplně). Espresso mě totiž velice zklamalo. Typická přepražená směs komoditní kávy, která vám v čisté podobě espressa bez mléka i cukru bude hodně křivit pusu. Je škoda, když kavárně s tak širokým sortimentem chybí úplný základ, kterým kvalitní káva bezpochyby je.

Espresso v La Familia Café

Co mi v La Familia Café opravdu učarovalo, byly dvě vitríny plné dortů, cupcaků, makronek a různých jiných sladkostí. Vybrat si v takovém množství velice lákavě vypadajících věcí byl dost náročný úkol. Nakonec ale vyhrál Oreo cupcake, který mě na rozdíl od kávy i čokolády nadchnul. Vláčné těsto se zapečenou sušenkou a hutný krém, celé tak akorát sladké. Prostě nejen vizuální pecka! Škoda, že ovocný dort s čokoládou, který si objednala moje lepší polovička, nebyl ani z poloviny tak dobrý. Nadýchaný, uměle chutnající krém, takové nijaké a nevýrazné. Snad to bylo jen špatným výběrem a ostatní dorty budou dobré stejně jako můj cupcake.

Nabídka dezertů v La Familia Café

Dort v La Familia Café

Kromě typicky kavárenské nabídky tu také vaří. Risotta, pastu, steaky, saláty i typickou českou kuchyni. Abych se přiznala, vůbec mi to sem nesedělo. Kavárna působí spíš jako roztomolý mlsací podnik, ale přitom je nabídka jídel širší než v některých restauracích. Možná majítelé chtěli mít "všechno", ale nepůsobilo to na mě úplně ideálně. Řekla bych, že se to sem zrovna nehodí. Ale prosti gustu...

La Familia Café interiér

Celkově nemám z této kavárny úplně dobrý pocit. Cupcake mi sice chutnal, ale ostatní ochutnané věci už příliš ne. Navíc je to na můj vkus celé takové lehce přeslazené, zavánějící kýčem a hraním si na něco víc. Po prvním dojmu, který se mi líbil, jsem postupně začala směřovat spíše k názoru, že sem bych už asi nešla. I tak ale nepochybuji o tom, že mají svoji cílovou skupinu a spoustu věrných příznivců.

La Familia Café interiér

La Familia Café

La Familia Café sortiment

La Familia Café: Facebook
Kafe v Brně: Facebook, Instagram, Zomato

5 komentářů:

 1. Naprostý souhlas, káva nic moc, zákusky taky nic moc, porce jídel malé. Na oko podnik působí velice, ale velice pěkně, ale že bych se tam vracel, to už asi ne. Možná by to chtělo si nehrát na něco víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za komentář a jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má takový názor. Ve Znojmě se mi naopak moc líbila kavárna U Mlsného kocoura.

   Vymazat
 2. Vážená paní Studená,

  absolutně nerozumím tomu, jak můžete proti tak krásné a výborné kavárně, pozitivně ohodnotit kavárnu U Mlsného kocoura. To, že někde fantasticky vaří a ještě máte možnost si k tomu dát neskutečně dobrý desert, je pro mě úžasná kombinace. S přítelem máme procestovanou Českou republiku - kavárny křížem krážem, ale takhle se nám nikdy nikde nelíbilo a takhle jsme se nikdy dobře nenajedli a zároveň si nezamlsali. Souhlasím pouze s tím, že zde nemají dobrý výběr kávy, ale jinak ....... interiér, jídlo, deserty, nabídka, servis, neskutečný...... Tomuto nemůže Kocour v žádném případě konkurovat - je to zcela jiný level. A navíc, pokud si půjdete projít Znojmo v kterýkoliv čas, tak zatímco u Kocoura je poloprázdno, protože nemají co nabídnout, tak právě ve Familii je skoro pořád plno.

  P.S. Ráda bych se zašla podívat do VAŠÍ kavárny, jistě máte špičkovou kavárnu, kde se dobře najím a zároveň ochutnám dobrý desert, když můžete takhle hodnotit .......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, děkuji za komentář. Články a recenze které píšu jsou jen a pouze vyjádřením mého názoru. Jak i často zmiňuji, záleží na vkusu a preferencích každého z nás. Že se mi něco nelíbí neznamená, že to někdo jiný nemůže mít rád. Jak se zdá, váš a můj vkus jsou naprosto odlišené a není na tom nic špatného. Kdyby se všem líbilo to stejné, byla by to trochu nuda, nemyslíte?

   Vymazat
 3. Studená!! jsi příliš studená,na to aby jsi něco tak krásného hodnotila!!co jsi v životě kromě kritizovani dokázala??? Zřejmě nic a pamatuj jedno kritizovat se dá i s noblesou.Musíš být hrozně hloupá,ale především závistivá.Rada na závěr,seď doma na prdeli, myslím že na tvůj názor není nikdo zvědavej ať si každý udělá svůj NULO!!!!

  OdpovědětVymazat