Co je nového + další #insta galerie No.2

Jsem tu zase s další a na nějakou dobu poslední #insta galerii. Doufám, že vás ještě nenudí, ale pokud ano, nebojte. Už zase pracuji na článcích o zajímavých podnicích a taky o nových přírůstcích do naší kávové výbavičky. Teď se s vámi ale chci podělit o ještě jeden navštívený podnik a o různé domácí dobrůtky :-).


Poprvé jsem zašla do asijské restaurace Zlatá Miska. Tento typ kuchyně moc často nevyhledávám, ale změna je občas potřeba. Od bistra tohoto typu neočekávám žádné velké zázraky, ale jako rychlá a lehká večeře to bylo fajn. Jarní závitky byly výborné a sushi taky, i když to zrovna nemám moc s čím porovnávát. Nikdy jsem nebyla na sushi v opravdu dobré restauraci typu Koishi, takže i tahle levná alternativa mě celkem snadno uspokojí. Co mi ale nebylo vůbec příjemné je kýčovité prostředí tohoto bistra. Tomu se ale asi vyhnout nedá. Jiný kraj, jiný vkus :-).


A teď už něco z domácího prostředí. V poslední době si hodně frčím na smoothies. Náš tyčový mixer sice nezvládá mixovat všechno úplně dokonale, ale něco se dá i s ním. Nejčastěji používám jako suroviny banány, jahody, maliny, borůvky, mango nebo žlutý meloun, a k tomu nějaké rostlinné mléko, pomerančovou šťávu nebo třeba jen vodu. Podle toho co je zrovna doma a taky jak moc se mi chce. Jsou to pro mě ideální svačinky především do práce, protože v kavárně občas není moc času na jídlo. Takový malý vitamínový drink se ale stihne vždycky. Když se nechce mixovat, jistí to kefír nebo jogurtové mléko.


Hodně dlouhou dobu jsem snídala výhradně ovesnou kaši. Už jsem ale začala pociťovat touhu po změně, takže jsem sáhla po cereáliích Dobrá vláknina. Chutnají mi moc, ale vzhledem k tomu, že jedno balení vystačí jen na několik málo snídaní, není to nic levného. Pro zpestření jsou ale fajn. Taky jsem úplně poprvé ochutnala chia semínka, ze kterých jsem naprosto nadšená. Hned jsem zkoušela dělat chia pudink, který sice neměl úplně ideální konzistenci, ale to při dalších pokusech vyladím. I tahle dobrota se tak určitě dostane mezi moje snídaňové variace.


Občas je ale potřeba i zahřešit, a k tomu jsou ideální volné dny a dlouhá víkendová rána. Když mám chuť něco upéct (což nebývá zase tak často), většinou jsou to muffiny podle nějakého velice jednoduchého receptu. Ne proto, že by byly lepší než nějaká jiná rychlá buchta či koláč, ale spíš proto jak vypadají. Jsou prostě roztomilé.
Lívance, trhanec a palačinky bych mohla snídat pořád, přiznám se bez mučení, ale vždycky jsem radši, když je udělá někdo jiný O:-). Po ránu a s napůl zalepenýma očima je to pro mě příliš náročná činnost a než se s tím patlat, radši bych zase udělala tu kaši. Ještě že mám tak báječného kuchaře, protože tyhle lívance s jahodami, banánem, jogurtem a kokosem byly úplně skvostné.
A jaká je vaše oblíbené snídaně?

Žádné komentáře:

Okomentovat