#insta galerie

Léto, léto, léto! Moje nejoblíbenejší roční období je tady, spolu s vysedáváním na zahrádkách kaváren a hospůdek. Počasí tomu zatím moc nepřeje, ale i tak už máme za sebou pár opravdu krásných dní a snad bude spousta dalších. Nevím jak vy, ale já miluju trávení času venku, slunečná odpoledne a příjemné večery, kdy je venku pořád jen na tričko. Troška toho léta se promítla už i do fotek nashromážděných za poslední týdny. Doufám, že se vám budou líbit!


Kávičky a zase kávičky. SKØG už se stává klasikou, kam chodím často a ráda. Kávu mají vždycky dobrou a prostředí je prostě boží. Totéž už se bohužel nedá říct o kávě ve Fratelli, protože tady je to spíš těžký průměr. Ale moc se mi líbí jejich zahrádka, a proto sem v létě také ráda zajdu.
Šestou větev jsem navštívila zatím jen jednou, ale byla jsem nadšená. Původně to mělo být jen na rychlou kávičku, ale obsluha nám doporučila naprosto dokonálý čokoládový košíček se slaným karamelem a vůbec nelituju, že jsem se nechala zlákat. Snědla bych klidně dalších deset.


Do restaurace Forhaus jsme tentokrát také zavítali jen na kávu a něco sladkého. Zdejší kuchyně čerpá inspiraci především z historie a Rakousko-Uherska, což se promítá i do dezertů. Cisařský trhanec nás sice zklamal, ale Sacher dort byl výborný a ještě navíc nádherně naservírovaný.
V kavárně Marilyn na Orlí jsem byla poprvé a dojmy mám takové smíšené. Obsluha byla milá, frappé dobré a dortík výborný, ale něco tomu prostě chybí. Mají otevřeno teprve krátce a jsem zvědavá, jestli se uchytí. Plusem ale určitě je, že mají zahrádku na příjemném místě v centru.
Frappé z kavárny Spielberk café bohužel nebylo nic moc. Mělo posloužit jako malé osvěžení při cestě do Hornbachu, což i splnilo, ale instantní káva je prostě instantní káva.


V MFG bistru jsem byla poprvé a úplně mě nadchlo. Krásný interiér, který je směsí všeho možného, ale přesto působí vyladěně, a k tomu poctivé jídlo. Pečená řepa s rukolou, kozím sýrem a domácím chlebem byla doslova nebe v hubě. Rozhodně sem plánuji v brzké době zavítat znovu.
Soul už patří mezi stálice, kam ráda chodím na obědy. Zatím mě ještě nikdy nezklamali. Tentokrát jsem si jako lehký oběd dala hummus a byl snad ještě lepší, než jsem čekala.
O existenci hospůdky U Alberta jsem se dozvěděla teprve nedávno a vůbec nechápu, jak mi něco takového mohlo tak dlouho unikat. Za teplých letních večerů je to skvělé místo, kam se zastavit "na jedno".


Simplé je novinka, která se hodně rychle dostává do popředí a směle konkuruje těm nejlepším brněnským podnikům. Byla jsem tu zatím jen jednou, ale rozhodně to nebylo naposledy. Jídla se tu připravují z těch nejkvalitnějších a vždy čerstvých surovin. Když se k tomu přidá kreativita kuchařů, můžete si být jistí tím, že vás čeká dokonalý zážitek. Pokud jste tuto rodinnou restauraci ještě nenavštívili, vřele doporučuji. Stojí to za to.


Magazín Standart je to pravé čtení pro všechny milovníky kávy. Najdete v něm něco o jejím pěstování, přípravě, ale třeba také rozhovory se zajímavými lidmi. Pokud vás tato tématika zajíma, zastavte se do jedné z kaváren, ve kterých je magazín k dostání. Já si jej koupila v Kafecu, spolu s filtry do V60 a balíčkem skvělé kávy.
Letní počasí vybízí k piknikům a celkově k trávení času venku. Opravdu si to užívám a nejradši bych chodila ven, do parků a do přírody každý volný den. Když ale není moc času, ideální lokalitou je třeba Špilberk, jelikož to nemáme daleko a posedět (s Friscem i bez něj :-)) se tu dá skvěle.
Zase jedna snídaňová momentka. Jak jinak než ovesná kaše, tentokrát s malinami a mandlemi. V poslední době jsem si hodně oblíbila rostlinná mléka a kaše už dělám téměř výhradně z nich. Vyhovuje mi třeba značka Alnatura z DM drogerie, jelikož není tak předražená jako Alpro, ale přitom na ní neshledávám žádná negativa. 


Doufám, že vás se svými  rozetkami ještě nenudím. I když jako baristka pracuji už několik let, pokaždé mě potěší, když se mi povede hezký obrázek. Proto také pořád fotím zamořuji fotkami cappuccin Instagram i blog :-).


S hezkým počasím se i náš domácí život přesouvá na terasu. Pokud sem zrovna nesvítí sluníčko, je tu mnohem příjemněji než v podkrovním bytě. Rozkošný venkovní stoleček nás zaujal před Marinádou, a tak jsme se neváhali informovat, že se dá koupit v Kika za celkem rozumný peníz. Pro dva je plně dostačující a využíváme jej teď mnohem víc, než kuchyni i obývák dohromady. A co vy, jak si užíváte léto?

Žádné komentáře:

Okomentovat