Novinky v kávové výbavičce

Nedávno se v mojí kávové výbavě objevily dva nové poklady, o které se s vámi musím podělit. I když jsem jejich pořízení plánovala už nějakou dobu, nákup nakonec proběhl úplně spontánně při návštěvě Gill´s Espresso Baru. Do úplně poslední chvíle jsem sice zvažovala mězi dvěma mlýnky, ale jak se zatím zdá, rozhodla jsem se správně. Mlýnek i moka konvičku jsem doma sice už měla, ale i takové věci občas doslouží. Nebo je prostě jen chcete vyměnit za jiné a lepší. Ale hezky popořádku.Několik let jsem používala kávomlýnek Lodos Temp, který je asi tím nejlevnějším, ale zároveň pro domácí podmínky celkem dostačujícím mlýnkem. Jeho nevýhody spočívají v ocelových mlecích kamenech, obtížném přístup ke "šroubku" pro nastavení hrubosti a celkově obtížný přístup do jeho útrob a nesnadné čištění. Dlouho jsem okukovala různé jiné domácí mlýnky, četla různé recenze a došla jsem ke dvěma favoritům. Jedním z nich byl Hario Mini Mill a druhým nerezový mlýnek Ceramill. Dobré hodnocení měly oba, ale nakonec vyhrál ten od Haria. Částečně také kvůli ceně, protože rozdíl byl téměř čtyři sta korun.


Používám ho teprve pár týdnů, ale zatím jsem spokojená. Mlecí kameny má keramické, hrubost se také nastavuje snadno a dá se i velice lehce celý rozebrat a důkladně vyčistit. Při mletí se dobře drží a kávu pomele zhruba stejně rychle jako Lodos. Jediné, co mě trošku zklamalo je, že přeci jen nemele úplně stejnoměrně a občas vidím patrný rozdíl mezi jednotlivými kousíčky kávy. Nemyslím ale, že je to na domácí filtrování nebo moka konvici zase až taková závada.


Druhým přírůstkem je konvička Moka Express od slavné firmy Bialetti. Moka konvici jsem měla už dřív, takovou úplně obyčejnou, a bohužel už úplně dosloužila. Nějakou dobu jsem pak neměla žádnou a docela mi chyběla. Sice mám na doma mnohem raději kávu filtrovanou, ale na rychlé ranní kávičky je právě tahle konvice to nej, protože jen namelete kávu, dáte na sporák a dál už se to vlastně udělá samo. Pokud byste náhodou nevěděli jak tento vynález funguje, mrkněte SEM. S konvičkou jsem taky spokojená, ale u ní jsem o tom ani nepochybovala. Původně jsem měla v plánu pořídit opět nějakou "obyč", ale Bialetti je prostě ta největší klasika, a tak jsem se nechala zlákat. Snad bude dlouho a dobře sloužit :-).4 komentáře:

  1. Krásné fotky :))

    Adelaida
    www.meadelaida.blogspot.com

    OdpovědětVymazat
  2. Dobrý den, můžeme odkázat na váš článek z našeho e-shopu http://www.dokuchyne.cz, kde Bialetti konvičky prodáváme?

    OdpovědětVymazat