#insta galerie

Další měsíc se chýlí ke konci a to znamená jediné - čas na novou #insta galerii. Teplé červencové dny vyloženě vybízely k častému posezení na zahrádkách u káviček a letních drinků. Proto jsem si i já užívala a navštívila hodně podniků, mezi nimiž byly i některé nové. Alespoň o část z toho se s vámi teď podělím a doufám, že i vy se se mnou v komentářích podělíte o to, jak si vychutnáváte léto :-).


Jedním z nově vyzkoušených podniků je Café Momenta, o kterém jsem už psala samostatný článek (zde). Z téhle kavárny jsem úplně unešená a v posledních týdnech sem moje kroky směřují docela často. Vlastně pokaždé, když mám chuť mlsat. Na jejich sněhových pusinkách už pomalu a jistě začínám mít závislost. Pokud jste v Momentě ještě nebyli, je nejvyšší čas to napravit!
Po dlouhé době jsem zavítala do Dvorku pod Petrovem. K tomuto místu mám takové osobní pouto, a proto sem čas od času ráda zajdu na nějaké to víno nebo letní drink. Navíc jsem přesvědčená o tom, že je to jedna z nejhezčích zahrádek v Brně.


Při cestách vlakem mě téměř vždy doprovází káva z Kofi - Kofi nebo z Pacz Café.  Pokud je to navíc hned ráno, většinou si k tomu koupím nějaký ten croissant a ve vlaku rovnou posnídám. Je to takový můj rituál, který mi zpříjemní cestu a navíc dovolí déle spát. Cappuccino a čerstvý máslový croissant bych vlastně nejradši snídala každý den, ale psst :-).
V Melounovém cukru přišli s letními specialitami v podobě ledových káv, které jsou opravdu nápadíté. Jakmile jsem zaregistrovala fotky na Facebooku a důkladně je prozkoumala, museli jsme vyrazit. Už předem jsem měla celkem jasno. Jelikož miluju slaný karamel, volba padla na ledové caffé latté s domácím slaným karamelem. Karamelu bych snesla klidně i větší dávku, ale špatné nebylo. 
MY FOOD je pro mě už taková stálice, kterou navštěuji docela často. Většinou tady kupuji různé dobroty domů, ale tentokrát jsme se při nákupu v Olympii zastavili na kávu a něco dobrého. Jsem ráda, že už i v tomhle nákupním centru je možnost dát si kvalitní výběrovou kávu. 


O MFG bistru jsem také nedávno psala článek (zde). Tento podnik jsem si zamilovala pro skvělé gastronomické zážitky, ale také pro atmosféru, s jakou se jinde v Brně nesetkáte. Je to ideální místo, když máte chuť na změnu.
Pro bagely mám slabost od chvíle, kdy jsem jej poprvé ochutnala. Bohužel ale neznám moc podniků, kde by je připravovali. Vlastně jenom East Village, Soul a zdá se že nově i Charakter. Pokud máte ještě nějaký další tip, sem s ním! V Charakteru jsem ještě bagel neochutnala, ale jinak jednoznačně vede Soul. Ani ve Village nejsou špatné, ale není to úplně ono.


Doma si teď přes léto frčíme hlavně na salátech v různých variacích. Je to ideální oběd i večeře a s kouskem pečiva opravdu zasytí. Mám ráda snad všechny saláty, ale z těch doma připravovaných vede salát s baby mozzarelou obalenou v prosciuttu. Mozzarelky jednoduše zabalíte, osmahnete na pánvičce nebo zapečete v grilu a dokonalost je hotová.


"Snídaňová sekce" je tentokrát trošku pestřejší. Vzhledem k tomu, že byly opravdu vedra, neměla jsem moc chuť na teplou ovesnou kaši. Párkrát jsem si ji sice udělala (s jahůdkami a čokoládou byla luxusní!), ale jinak jsem snídala spíš studené pokrmy. Chia pudink je skvělá alternativa, ale chia semínka bohužel nejsou úplně levná, a proto to není na každodenní snídaně. Střídala jsem ho tedy s jogurty s pečivem a ovocem. I když je léto a spousta tuzemského sezónního ovoce, mám pocit, že nejvíc jím pořád banány. V srpnu na tom musím trošku zapracovat a přestat být líná chodit nakupovat na Zelný trh.


Poslední fotka je z nově otevřeného Charakter Bakery & Coffee shop. Zatím jsem tu byla jednou a odnesla si samé skvělé dojmy. Snad mě v tom utvrdí i další návštěvy. Takový koncept podniku v Brně dosud chyběl, a proto doufám, že se jim bude dařit. V brzké době o Charakteru chystám článek, takže už se můžete těšit.
Jaký byl váš červenec?  Poznali jste nějaký zajímavý nový podnik, nebo jste byli věrní starým klasikám? :-)

3 komentáře:

  1. Odpovědi
    1. Děkuji :-). Já taky, proto (mimo jiné) tahle rubrika :-)

      Vymazat
  2. To myslí vážně, jak pan hospodský, tak především The Coke Company??? http://jpeg.cz/obrazek/euqT

    OdpovědětVymazat