Novinka na Zelňáku: Café Momenta

Mezi brněnskými kavárnami se objevil další přírůstek. Zaujal mě na první pohled a stojí i za vaši pozornost. Café Momenta najdete na Zelňáku, kde sice už nějaké kavárny jsou, ale žádná z nich není mou srdcovou záležitostí. Proto jsem ráda, že se tu teď objevilo něco, co mi nejspíš k srdci přiroste. Hned když jsem viděla první fotku z Momenty, říkala jsem si, že sem musím zajít co nejdřív. Dneska se mi to konečně poštěstilo a i když bylo vedro na padnutí a město úplně vylidněné, užila jsem si to.

Zahrádka před Café Momenta

 Těžko popsat, jaké je vlastně prostředí a interiér, protože je to takový mix různých stylů. Od masivního dřeva přes industriální strop až po velice elegantní stolky a židličky. Přední část kavárny, která je taková "syrovější" a podle mého názoru i útulnější zabírá bar a sezení u pultu podél okna. Zádní část s krásným výhledem do Zelného trhu je více podobná klasickým elegantním kavárnám. Celek se krásně prolíná a doplňuje různými detaily a nápaditými dekoracemi. Je to zase něco jiného. Něco, co v Brně doposud nebylo.

Bar a interiér v Café Momenta

 U vstupu mi okamžitě učarovala vitrína plná dezertů. Všechny byly tak krásné, že jsem jenom slintala a měla chuť úplně na všechno. Klasické velké dorty i rúzné mini verze, madlenky, pusinky. Samozřejmě výhradně domácí. Vybrala jsem si malý citronový dortíček, protože citronové a limetkové zákusky miluju (pardon, jestli to zmiňuji moc často:-)), a protože když je něco tak malé a roztomilé, přece si nedám klasický řez z velkého dortu, že! Opravdu jsem si pochutnala. Sice byl trošku sladši, ale vzhledem k velikosti mi to ani nevadilo. Rozhodně sem teď na dezerty budu chodit častěji, abych ochutnala ještě víc věcí z té lákavé nabídky.

Dort v Café Momenta

Kávu mají také dobrou, z lokálních pražíren. To už ostatně je (nebo by mělo být) dnes dobrým zvykem téměř ve všech kavárnách. Vybírat můžete mezi La Bohéme Café a Sonnetorem. Kávy od La Bohéme jsou ověřená a docela rozšířená klasika, takže jsem u této značky zůstala i při návštěve Momenty. Se Sonnetorem jsem neměla chuť experimentovat, ale určitě vyzkouším při některé z příštích návštěv. Jejich káva je pro mě zatím velkou neznámou a jsem na ni zvědavá.

Káva, limonáda a dort v Café Momenta

Doporučit můžu i domácí limonády v klasických příchutích, jako je bezová či zázvorová. Teď v létě "bodnou" i ledové čaje nebo fresh džusy. Pokud se zrovna neopírá sluníčko doprostoru před kavárnou, jako to bylo v době mojí návštěvy, můžete si se svým letním osvěžením sednout i k některému z pár stolečků venku. Míst k sezení je tam ale opravdu málo, takže nějaké ulovit asi nebude lehké. Ale to asi nebude lehké ani uvnitř, až se rozkřikne jak je tahle kavárna skvělá.
A co vy, už jste Café Momenta navštivili?

Káva, limonáda a dort v Café Momenta

Limonáda a dort v Café Momenta

Café Momenta: Zomato, Facebook
Kafe v Brně: Zomato, Facebook, Instagram

Café Momenta Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat