Kam ráda chodím na dorty

Dnešní článek bude hooodně sladký. Rozhodla jsem se totiž, že pro vás sepíšu svoje oblíbené mlsací podniky. Místa, kam chodím, když mám chuť na něco sladkého. A která nikdy nezklamou. Honilo se mi toho hlavou spousta, ale nakonec jsem se rozhodla pro úzký výběr čtyř kaváren a jednoho bistra. Určitě si budete říkat, proč jsem toho nezařadila víc a proč některé skvělé kavárny chybí. Chtěla jsem se vyhnout dlouhému seznamu a vypíchnout jen ty svoje opravdu top. Není to tedy objektivní průvodce, ale článek s tipy na moje srdcovky. Doufám, že se v komentářích podělíte o to, kam na zákusky rádi chodíte vy :-).

Dezert v Café Momenta

 

V Melounovém cukru


Cukr záměrně řadím hned na první místo. Je to totiž kavárna, kde najdete nejlepší cheesecaky v Brně. A to opravdu nepřeháním. Když mám chuť na cheesecake, vždycky běžím sem. I jiné dorty dělají skvěle, třeba takový Red Velvet, ale já mám prostě úchylku na cheesecaky. Nebo přesněji na cheesecaky z Cukru. Tomu jak jsou dobré odpovídá i cena, ale vůbec mi nevadí si za takovou dobrotu připlatit. A není to jen z mojí hlavy. Ještě jsem snad neslyšela o nikom, komu by tady nechutnalo.

Dorty V Melounovém Cukru

Café Momenta


Momenta je sice pořád ještě novinkou, ale já už jsem si stihla vytvořit závislost. Stačí přijít, podívat se do dortové vitríny a budete ji mít taky. Tolik dobrot pohromadě na jednom místě je sen každého mlsala. Nejradši bych sem teď chodila pořád dokola, abych ochutnala úplně všechno. To se mi sice asi v tom množství jen tak nepodaří, ale chodit můžu i tak, no ne? Když sem zavítáte, musíte určitě ochutnat i cukrové pusinky. Jsou krásně křehoučké a zamilujete se do nich.

Tiramisu v Café Momenta

Park Lane Café


Do Park Lane chodím už opravdu dlouho. Vlastně je to první kavárna, kterou jsem začala po přestěhování do Brna navštěvovat. Teď už sem sice nechodím tak často, ale pořád ráda. Dezerty mají víceméně stále stejné, jenom sezónní nabídka se odlišuje. Jejich čoko dortík s malinovou omáčkou nebo banánový cheesecake se mi ale stejně asi nikdy nepřejí, takže si je klidně dávám zase a znovu a nic nového mi nechybí. 

Cheesecake v Park Lane Café

Café Flexaret


Do Flexaretu jsem začala chodit hlavně proto, že bydlím jen pár kroků odtud. Jinak by mě tahle kavárna asi nikdy zase tolik neuchvátila. Kávu mají nic moc a celkově mi to přijde spíš jako průměr. Ale ty dorty! Jakmile jsem poprvé ochutnala, hned mi bylo jasné, že tohle je ta silná stránka Flexaretu. Miluju jejich mazlavý čokoládový mousse a můj milý zase jejich cheesecaky (jsou fakt boží, ale mousse je mousse). Když nás honí mlsná a nechce se nikam daleko, vyrážíme sem. Nebo si necháme kus dortu zabalit domů.

Káva a dorty v Café Flexaret

Soul Bistro


Soul sice není kavárna, ale přesto sem na dorty chodím raději než do některých kaváren. Vitrínu mají zákeřně umístěnou hned proti vchodovým dveřím, takže ji těžko přehlídnete. Vždycky se u ní musím zastavit a prostě jenom slintám. Mají velký výběr a nejradši bych si dala všechno. Bohužel nejsem tak velký jedlík a po obědě mi málokdy zůstane v břiše místo na dort. Klidně bych sem chodila i jako do kavárny, na kávičku a dortík, ale káva mi tu vůbec nechutná. Zůstáváme tedy s milým u toho dát si po obědě jeden dortík napůl, protože to naše břicho ještě zvládne.

Dort v Soul Bistru

Kafe v Brně: Zomato, Facebook, Instagram

Žádné komentáře:

Okomentovat