Kam ráda chodím na oběd

V minulém článku jsem psala o tom, kam nejraději chodím mlsat. Tentokrát jsem se rozhodla podělit se s vámi o své oblíbené obědové podniky. Nejen dorty je člověk živ, že ano. Chodím samozřejmě i jinam, ale připravila jsem vám výběr těch, které jsem si oblíbila nejvíc. Nikdy se mi nestalo, že bych v některém z těchto podniků byla s obědem nespokojená. Ráda se sem vracím a zatím mě ještě neomrzely. Budu ráda, když se se mnou v komentářích podělíte o to, kam nejraději chodíte na oběd vy :-).

Cizrnová polévka v La Fufu

Kabaret Špaček

Kabaret Špaček už je pro mě taková klasika. Bydlím kousek odtud, a tak sem na jídlo chodím docela často. Není to ale samozřejmě jenom proto. Vaří tu skvěle. Poctivé domácí jídlo, úplně jako od maminky. Na denním menu mívají více či méně klasická jídla a zatím jsem si vždycky pochutnala. Někdy jim to trošku trvá, takže nedoporučuji pokud máte hodně naspěch. Jinak to ale za to stojí. Taky tu podle mě mají jedny z nejlepších burgerů v Brně.

Oběd v Kabaretu Špaček

Oběd a káva v Kabateru Špaček

 

Vivobene Gusto

Vivobene Gusto jsem si oblíbila hned při první návštěvě. Miluju těstoviny a rychle jsem pochopila, že tady budou opravdu dobré. Sice na denním menu mívají různé věci, ale jsem trošku konzerva a vždycky jsem tu obědvala pastu. I do hlavy se mi hned zakódovalo, že Gusto = super pasta. Tím vás samozřejmě nechci navádět k tomu, aby jste si nedali k obědu nic jiného. Ale znáte to: Když ji miluješ...

Oběd ve Vivobene Gusto

Polévka ve Vivobene Gusto

La FUFU

Když jsem v La FUFU byla poprvé, výrazně předčilo moje očekávání. Od té doby jsem tu byla na obědě nekolikrát a vždycky jdu ráda zase. Těžko tohle bistro nějak škatulkovat, protože nabídku mívají dost různorodou, ale to se mi právě líbí. Někdy si tu dám skvělou pastu, někdy kus masa, a zrovna nedávno mě mile překvapilo, jak originálně pojali burger. Z venku vypadá La FUFU docela nenápadně, ale je velká chyba sem nejít. Navíc teď přes léto mají ve vnitrobloku ukrytou hezkou zahrádku. 

Oběd v La Fufu

Oběd v La Fufu

MFG Bistro

Do MFG chodím, když mám chuť se nechat překvapit. Nemají vůbec žádný stálý lístek a vaří dost pestře a různorodě. Nikdy nevíte, co zrovna ten den mají na plotně a co vám nabídnou. To je právě to, co se mi na tomhle bistru líbí. Vím, že vaří kvalitně a z poctivých surovin, a proto tu ráda ochutnám prakticky cokoliv. Myslím, že MFG ještě tolik lidí nezná, protože je docela zašité. Pokud jste tu taky ještě nebyli, vřele doporučuji!

Polévka z pečeného česneku a mandlí v MFG Bistru

Oběd v MFG Bistro

Soul Bistro

Soul patří mezi obědové stálice, kam se vracím moc ráda. Vždycky mi jejich menu přišlo originální a neokoukané. Už jsem slyšela pár názorů, že jsou tu vyšší ceny. Podle mě je ale cena přiměřená tomu, co dostáváte. Jen pro pořádné chlapy možná budou porce menší, ale mě stačí bohatě. Doposud jsem si vždycky pochutnala a měla jsem období, že bych nejradši chodila jenom sem. Tahle mánie už sice polevila, ale pořád sem chodím moc ráda. 

Oběd v Soul Bistru

Salát v Soul Bistru

Spolek

Spolek je brněnskou klasikou s osobitým kouzlem. Každý si to tu musí zamilovat. A ani já nejsem vyjímkou. Sice je to prvotně kavárna, ale dá se tu i skvěle najíst. Na výběr je jen pár jídel, ale bohatě stačí. Je to spolu s Gustem jedna z možností, kam se vydávám, když mám chuť na dobré těstoviny. Za rozumný peníz dostanete pastu, která mě zatím nikdy nezklamala. Taky doporučuji vyzkoušet minestrone. Na malý hlad stačí a je výborná!

Oběd a káva ve Spolku

Kafe v Brně: Zomato, Facebook, Instagram

Žádné komentáře:

Okomentovat