Berlín ♥ Coffee Trip

Druhá půlka srpna u mě znamenala dovolenou, kterou jsme se rozhodli strávit opravdu po svém. Vyrazili jsme do Berlína za kavárnami. S mým milým jsme oba tak trochu kulturní barbaři a na chození po památkách nás moc neužije, ale obcházet kavárny se skvělou kávou bychom mohli celé týdny. Zvažovali jsme různé možnosti, ale nakonec to vyhrála tato německá metropole. Je to město se skvělou atomosférou, kde to prostě žije. Frčí tady třetí vlna kávy a zajímavých kaváren je tu opravdu požehnaně. Stihli jsme jich docela dost, ale rozhodně ne všechny, což je dobrý důvod jet sem znovu! Průběžně jsem pro vás natáčela vlogy, abych vás alespoň tímhle způsobem vzala s sebou. Pokud jste je ještě neviděli, určitě mrkněte :-). 


Tady už je seznam kaváren, které jsme navštívili. Pokud pojedete do Berlína, můžete ho použít jako inspiraci. Ve všech kavárnách jsme byli moc spokojení.

The Barn

Jedna z nejznámějších berlínských kaváren/pražíren, kterou žádný kávomilec nemine. Navštívili jsme jejich hlavní pobočku i malý coffee shop, který má takovou komornější atmosféru. Mají skvělé kávy a můžete si nakoupit zásobu zrnek přímo od zdroje.


Bonanza Coffee

Spolu s The Barn patří k těm nejprofláklejším. Malá kavárna u které se mi moc líbilo, jak mají udělanou zahrádku. Kávu také praží a můžete nakoupit zrnka.


Westberlin coffeebar & mediashop

Moc hezká kavárna a moje první radostné setkání s pražírnou Drop Coffee. Bude se tu líbit nejen milovníkům designu.


Companion Coffee

Kavárna s příjemnou atmosférou spojená s designovým obchodem Voo Store. Připravují pouze espresso a kávové nápoje na jeho základu. Setkáte se tu se zajímavými zrnky, i neberlínskými. Za naší návštěvy to zrovna bylo maďarské Casino Mocca.


No Fire No Glory

Tahle kavárna mi byla hodně sympatická. Kávu měli od The Coffee Collective a také nějakou vlastní směs. 


BEN RAHIM Speciality Coffee

Zapadlá kavárna, která se vám vryje do paměti. Potkáte se tu s džezvou, zrnky ze Square Mile a extra sladkými arabskými zákusky.


Chapter One Coffee

Tady jsem se seznámila s pražírnou JB Kaffee a byla to láska na první napití. Za barem byli Češi, což bylo příjemné překvapení.


Five Elephant Coffee & Cake

Z kaváren které jsme navštívili měla tahle asi největší výběr dortů. Cukrový závislák jako já to maximálně ocenil :-D. Také praží vlastní kávu.


Café CK

V CK jsme poprvé ochutnali čepovanou kávu a byli jsme nadšení! Doufám, že se brzo začne šířit i u nás.


Oslo Kaffebar

Kavárna v severském stylu, jak napovídá  její název. Opět skvělé filtry a překrásný kávovar Spirit

Café 9

Zastavili jsme se tu jen na rychlé cappuccino na baru a z navštívených kaváren mě nadchla asi nejmíň. Ale kávu měli dobrou.


Pokud byste se chtěli inspirovat, tady je ještě mapa se všemi navštívenými kavárnami. Samozřejmě ale nejsou jediné, které by v Berlíně stály za návštěvu.


Kafe v Brně: FacebookInstagram, YouTube
YouTube kanál Kafe v Brně je novinka, tak se nezapomeňte přidat k odběratelům :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat