#insta galerie

Mám tu pro vás novou #insta galerii a tentokrát je toho opravdu požehnaně. Za poslední měsíc jsem stihla spoustu věcí a o všechno se s vámi chci podělit. Praha, Berlín, pár brněnských akcí, káva a zase káva. Občas je potřeba užívat si ještě víc než jindy, a právě v tom duchu se u mě nesl přelom srpna a září. Jen ty berlínské fotky jsem radši vypustila, protože to už by bylo vážně šíleně dlouhé. Pokud jste ještě neviděli vlogy, mrkněte na ně. Nebo na článek o berlínském coffee tripu. Doufám, že se vám fotky budou líbit, a že se se mnou v komentářích podělíte o to, co zajímavého jste v létě stihli vy :-)


Před odjezdem do Berlína jsme trávili dva dny v Praze. Sice jsem nebyla úplně fit a tak jsme to pojali spíš odpočinkově, ale i tak jsme toho stihli dost. Navštívili jsme tři kavárny a ze všech jsem byla nadšená. Coffee room jsme sledovala na FB už nějakou dobu, takže jsem zhruba věděla co očekávat. Hlavní ale je, že očekávání se splnila a že se mi tu moc líbilo. 
Můj šálek kávy už je taková srdcovka, ale bohužel ne jen naše. Dostat se sem bez rezervace se nám povedlo až na několikátý pokus. Ale protože jsme věděli, že to bude stát za to, tak jsme zkoušeli dokud jsme nebyli úspěšní. Btw cheesecake bych si k snídani dávala klidně každý den :-). 
I Need Coffee byla náhodná volba. Byli jsme se projít na náplavce a potom hledali něco, co bude blízko. A vybrali jsme dobře. 


Snídání cheesecaků je sice krásné, ale nemůžeme žít jenom z toho (fakt ne??). Co jsme teda v Praze ještě jedli? Chtěla jsem jít do bistra Proti Proudu. Prostě jsem věděla, že to bude dobé. A taky bylo. Po BLT sendviči jsem se olizovala až za ušima. Slintala jsem i na dorty, ale už mi nezbylo místo. Snad příště, protože jestli vážně chutnaly tak jak vypadaly...
V Krystal Mozaika Bistru jsem poprvé v životě ochutnala šneky. Sama bych si je nikdy neobjednala, jsem zbabělec v ochutnávání něčeho, co se mi na pohled moc nelíbí. Ale když už je můj milý na tom talíři měl, tak jsem se překonala. A příště už si je klidně objednám!
Taky jsme se zastavili na farmářských trzích na Jiřáku. Okouknout, co mají za dobroty a dát si malou sváču. Nebylo toho na výběr málo a nakonec jsem se rozhodla pro quiche a miniaturní raw dortík, který mě mile překvapil, jak moc byl boží. Akorát toho pivka jsem si kvůli antibiotikům jen tak cucla od své polovičky.


Z Berlína jsme si dovezli pořádné zásoby kávy. Jedna lepší než druhá, vůbec jsem nevěděla, kterou otevřít jako první. Teď už je máme téměř spotřebované a zbývá poslední sáček. Bylo mi skoro až líto je pít, nejradší bych si je užívala mnohem dýl. Ale ona se káva stejně tak dlouho schovávat nedá, takže co se dá dělat. Každopádně jsem si teď dala takové předsevzetí, že překonám svoji lenost a budu si objednávat kávu i ze zahraničních pražíren, abych si rozšířila obzory. Takže pokud máte nějaké zaručené tipy, sem s nimi :-).


Měli jsme tak krásně načasovaný návrat z dovolené, že jsme akorát stihli Industra Food Fest. Byla jsem natěšená jak malá bylo proč. Akce to byla opravdu vydařená. Jen to vedro bylo šílené, takže jsme toho ani neochutnali tolik, jak jsem původně chtěla. Vlastně jsem měla jen božskou chobotnici od Kate´s Cuisine a něco málo sladkého od Makronky od Hanky. Na začátku jsem si dala i kávu, ale pak už jsme se jenom zavlažovali pivem a ani už jsem na nic neměla chuť. I tak jsme si to ale užili a příště určitě vyrazím zase!
Den jsme potom zakončili lehkou večeří v La FUFU, protože už se nám vůbec nechtělo vařit. Tady jídlo navíc nikdy nezklame. 


Z brněnských kaváren jsem v posledním měsíci navštívila jen Zastávku, Momentu a Mitte. Do Zastávky jsme se vydali kvůli jejich malebné zahrádce, ale bohužel jsme zjistili, že zahrádku kvůli sousedům zavírají už v pozdním odpoledni. Tak jsme si alespoň na chvilku sedli uvnitř. Cupcake od Future Sailors byl boží, ale káva mě docela zklamala. Myslela jsem, že mají Gill´s, ale to, co jsme dostali, teda rozhodně bylo něco jiného. 
Fotky z Momenty teď u mě vídáte dost často, ale prostě si nemůžu pomoct. Doufám, že toho ještě nemáte plné zuby :-). Do Mitte moc často nechodím, ani vlastně nevím proč. Měla bych to změnit, protože tady vždycky dostanu skvělou kávu a chodit sem tak málo je vlastně docela škoda.


Zkoušela jsem doma připravit espresso tonic a výsledek byl překvapivě dobrý. Jediným zádrhelem je, že doma nemám jak připravit espresso. Tak jsem použila kávu z moka konvice a výsledek byl také dobrý. S přicházejícím podzimem už nemám takovou chuť to opakovat, ale myslím, že příští léto si na tom pofrčím hodně. 
Možná jste zaregistrovali, že se v Björnsonově sadu otevíral Piknik box. Tuhle akci jsem si rozhodně nemohla nechat ujít a doufám, že se jim bude dařit. Je to dost originální koncept, který v Brně zatím nemá obdoby. Pokud chcete vidět víc, mrkněte na vlog, který jsem tu pro vás natáčela. 


Na závěr vám musím ukázat svoje dvě nové radosti. Jednou z nich je kniha The World Atlas of Coffee, o které už jste četli v minulém článku. A ta druhá je nový foťák! Můžete tedy očekávat lepší fotky i lepší videa. Mám z něj obrovskou radost a doufám, že bude dlouho a dobře sloužit. A abych to měla čím doplnit, přidávám zase pár fotek svých latte artových pokusů :-).

Kafe v Brně: FacebookInstagram, YouTube

Žádné komentáře:

Okomentovat