#insta galerie

Další měsíc utekl jako voda a nastal čas pro novou #insta galerii.V říjnu jsem toho stihla spoustu. Užila jsem si jak brněnský Týden kávy, tak Prague Coffee Festivala a doma se nám také sešlo hodně zajímavých káv. Byl to měsíc doslova provoněný kávou a hádám, že všichni kávomilci to vnímali stejně. Určitě mi v komentářích dejte vědět, jestli jste se něčeho zúčastnili nebo třeba objevili nový zajímavý podnik :-).

Kávy nakoupené na Týdnu kávy a Prague Coffee Festivalu

Říjen v Brně začal už tradičně Týdnem kávy. Z akcí v kavárnách jsem letos nic nenavštívila, ale Trhy kávy jsem si nemohla nechat ujít. Ochutnali jsme spoutu skvělých káv a domů si přinesli zrnka od polské pražírny Coffee Proficiency. Hned další víkend se konal Prague Coffee Festival, na kterém jsem taky nemohla chybět. Neříkám, že byl lepší než brněnské trhy, ale užila jsem si jej víc. Když máte s sebou dobrou náladu a ještě lepší společnost, je to zkrátka znát :-). I tady jsem toho hodně ochutnala a poznala pár pražíren, o jejichž existenci jsem neměla tušení. Až na obrovské fronty musím říct, že to bylo skvělé. Domů jsme si přivezli kávy od White Label a Casino Mocca, jen to všechno nějak nestíháme spotřebovávat včas. Na obou akcích jsem pro vás natáčela vlogy, které najdete ZDE.

Filtr v Café Eleven, Filtr ve SKOG Urban Hub, Espresso V Melounovém cukru

Poprvé jsem navštívila Café Eleven, které sídlí ve stejnojmenném hostelu. Konceptem připomíná Mitte byla jsem zvědavá, jestli z něj budu i stejně nadšená. Bohužel jsem ale nebyla. Kavárna má krásný interiér, který se mi opravdu líbí. Káva ale nebyla žádný velký zázrak. Navíc jsme celou dobu seděli v prázdném podniku a to opravdu nemám ráda, necítím se potom tak dobře a uvolněně, jako když jsou v kavárně i jiní hosté. Určitě Eleven nezavrhuji a zase sem někdy zajdu, ale první dojem nic moc. Do SKØGu chodím ráda hlavně kvůli prostředí, ale i kávu mají dobrou. Poprvé jsem tady ochutnala filtr a i s ním jsem byla spokojená. V Melounovém cukru jsem poslední dobou docela zanedbávala a došla jsem k závěru, že je nejvyšší čas to napravit. Na nic si nehrají, kávu mají vždycky skvělou a i to prostředí je prostě boží.

Espresso z Cafe Mitte, filtr v Canall, obal na mobil s cupcakem

V Mitte si častěji beru kávu s sebou, než že bych tam šla posedět. Když se pohybuju po centru, je to vždycky tak nějak dobře při cestě. Espresso máte hned a že bude dobré je taky zaručeno. Po dlouhé době jsem byla v Prostějově, ve městě odkud pocházím. Už nějakou dobu jsme věděla, že je tady nová kavárna, která vypadá slibně. Musela jsem to vyzkoušel a opravdu jsem se nespletla v odhadu. Kavárna Canall je skvělá. Něco, co bych v Prostějově vůbec nečekala a o to víc mě to potěšilo. Krásné prostředí, filtrovaná výběrová káva a milá obsluha. Co víc si můžete přát? Jsem ráda, že se kvalitní káva pomalu dostává i za hranice větších měst a doufám, že to bude stále pokračovat. Také se s vámi musím podělit o svůj nový obal na telefon. Možná se vám zdá sladký a kýčovitý, ale já ho prostě miluju. Je to něco přesně pro takového milovníka dortů, jako jsem já :-D.

Káva z Five Elephant, co právě čtu

Pozdim s sebou přináší pošmourné dny a dlouhé večery, které ráda trávím s knížkou. Přes léto zase tolik nečtu, ale podzim a zima jsou k tomu ideální. Tomu šálek kávy nebo čaje a krásné chvíle jsou na světě. V říjnu jsme ještě dopíjely kávy z Berlína. Vím, že by se káva měla spotřebovat mnohem rychleji po upražení, ale tak rychlí konzumenti bohužel nejsme :-).

káva z Coffee Proficiency a z Bonanza Coffee Heroes

Po dlouhé době jsem vytáhla french press. Důvod byl prostý, došly filtry do V60 a byla jsem líná jít je koupit. I když už jsem zase spátky u milovaného dripu, byla to příjemná změna. Moje nejoblíbenější metoda se z něj ale asi nikdy nestane. Hádám, že přijde na řadu zase až spotřebujeme další balení filtrů.

Snídaně a svačinky

Trocha toho mlsání nesmí chybět. Sladký miluju a mohla bych ho jíst úplně pořád. Bohužel to nejde, pokud nechci vypadat jako kulička. Ale snídaně sladká být musí a k víkendová káva se taky bez něčeho dobrého neobejde. Miluju snídat crossianty, ale je to taková víkendová záležitost. S džemem, čerstvým sýrem a ovocem je to dokonalost. Taky jsem si teď oblíbila tyčinky od MARKOL, které seženete třeba v MY FOOD. Jsou raw, se samých kvalitních a zdravých surovin, ale přitom taaaaak dobré. Ty prostě musíte vyzkoušet!

Procházka do Mariánského údolí

K podzimu patří také procházky. Listí, které padá na zem a šustí pod nohami. Poslední teplé sluneční paprsky. Všechny ty barvy, do kterých se příroda halí. Nejsem velkou milovnící podzimu, ale když přinese pár krásných dní, tak si je užívám. Poslední dva víkendy byly tak krásné, že jsme je nemohli strávit jinak než procházkami. Vůbec bych si nemyslela, že na konci října si ještě dáme pivo na zahrádce a bude nám u toho teplo, ale i to se poštěstilo. Snad takových víkendů bude ještě pár. Krásný podzim vám všem :-)

1 komentář:

  1. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

    Obchodujte kdekoliv Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat