Kam ráda chodím na kávu

Před nějakým časem jsem psala o tom, kam ráda chodím na oběd a kam ráda chodím mlsat. Teď bych tuto sérii chtěla rozšířit o to, kam ráda chodím na kávu. Když chci jít na kávu, často přemýšlím i o tom, že bych si k ní chtěla dát také něco sladkého. Pak se rozhoduji částečně i podle toho, kde mi chutnají dezerty. Při psaní tohoto článku jsem se snažila všechny vedlejší faktory z hlavy vytěsnit a soustředit se opravdu jenom na kávu. Vznikl seznam několika podniků, kde podle mě dostanete nejlepší kávu v Brně. Ne všechny jsou mými vyloženě oblíbenými kavárnami, ale všechny to umí s kávou. Dostanete v nich vždycky skvělý šálek a nemůsíte se bát, že byste odcházeli zklamaní.

Espresso V Melounovém cukru

Kafec

Kafec patří, co se přípravy kávy týče, mezi top brněnské kavárny. Připravují snad všechy alternativy a mají velký výběr káv z různých pražíren. Každý kávomilec tady najde to pravé pro svoje chuťové buňky. Díky nízkému baru můžete dobře pozorovat baristy při práci a být tak svědkem toho, jak vzniká váš šálek. Musím se ale přiznat, že do Kafecu moc nechodím. Na kávu si sice nemůžu stěžovat, ale prostředí mě nikdy moc neuchvátilo a nějak se tu necítím. To je ale jen můj osobní pocit, váš názor může být úplně opačný :-).

Interiér kavárny Kafec

V Melounovém cukru

Cukr patří mezi moje nejoblíbenější kavárny vůbec. Líbí se mi prostředí a nabídka jako celek. Ale o jejich dortech už jsem básnila stokrát, takže teď ke kávě. Na její přípravu si tady opravdu potrpí. Kromě nápojů na bázi espressa můžete dostat i filtr a třeba letos v létě měli velmi originální nabídku ledových káv. Setkáte se tu jak s českými pražírnami, tak s těmi zahraničními. Záleží na co zrovna natrefíte. Vždycky tu ale dostanete skvělý šálek.

Espresso V Melounovém cukru

SKØG Urban Hub

U této kavárny jsem si zpočátku nebyla jistá, jestli se zařadí mezi ty kávové top. Postupně mě ale přesvědčila, že ano. Součástí SKØGu je vlastní pražírna Rusty Nails Roastery, která obohatila brněnský kávový svět zase o něco nového. Baristé jsou šikovní a kromě nápojů na bázi espressa vám připraví také filtry. Na někoho může být skog příliš hipsterský, ale mě se tu líbí. Připomíná mi berlínské kavárny a myslím, že je dobře, že se tu objevil.

Cappuccino ve SKOG Urban Hub

Gill´s Coffee Shop & Espresso Bar

Tato kavárna patří k pražírně Gill´s Coffee. Označení kavárna ale asi není úplně přesné, vážně je to spíš takový bar. Místa je tu málo, jen pár stolečků. Ideální místo, kde se zastavit na rychlou kávu. Gill´s je brněnská klasika a jejich káva je skvělá, proto stojí za to se sem občas zastavit. Filtry i různé kávové drinky jsou samozřejmostí. Tady je to prostě jenom na kafe. Skvělý kafe.

Káva v Gills Coffee Shop & Espresso Bar

Industra Coffee

Industra bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co může brněnský kavárenský svět nabídnout. Velkou nevýhodou (alespoň pro někoho tak líného jako jsem já) je lokalita. V této průmyslové čtvrti těžko půjdete náhodou kolem, takže to chce vypravit se sem cíleně. Bohužel je to důvod toho, proč jsem tu byla jen párkrát. Přiznám se, že se mi nechce. Přitom mě to ale mrzí a plánuju to napravit :-). Industru mají pod palcem skvělí baristé, kteří kávě opravdu rozumí. Pravidelně tu můžete ochutnat kávu z britské pražírny Square Mile, která taky stojí za to.

Filtrovaná káva v Industra Coffee

Cafe Mitte

Mitte snad ani nejde poprat jiným slovem než "kouzelné". Prostor kavárny je tak malý, že se v něm sotva pohnete. Přesto sem ale chcete chodit, protože vás to prostě uchvátí. Je to už docela klasika, ale neomrzí se. Kávu tady opravdu umí a mají i pestrý výběr. Od klasiky v podobě Doubleshotu až po různé zahraniční pražírny. Záleží, na co zrovna natrefíte. Pokud chcete zkoušet nové kávy a pražírny, vyplatí se sledovat jejich FB. Sama si v Mitte často beru kávu s sebou. Když běhám po městě a mám chuť na rychlé espresso, je to ideální místo, kde se zastavit.

Espresso z Cafe Mitte

Kafe v Brně: FacebookInstagram, YouTube

6 komentářů:

 1. Moc pěkný článek, bohužel ještě jsem se na takovou úroveň nedostala a kávě rozhodně nerozumím tolik, co ty. Každopádně musím uznat, že káva v Industře mně taky moc chutnala, ale mám to stejně jako ty - vydat se tam cíleně se mi chce málokdy. Ve Skogu jsem zatím kávu neměla, pouze jejich skvělé limonády a Melounový cukr i Mitte mám na svém seznamu už pěkně dlouho, tak to budu muset napravit :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na to aby sis mohla kávu vychutnat jí nemusíš tolik rozumět. Stačí vědět co ti chutná a o co si v kavárně říct :-). Cukr i Mitte jsou skvělé kavárny, takže to určitě naprav, stojí to za to. V Cukru navíc mají naprosto dokonalé dorty :-)

   Vymazat
 2. škoda,že nejsou na kavárny přímo prokliky. hledat si adresy těch, které neznám, se mi moc nechce. tip do příštího článku:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Musím říct, že ačkoliv se nám SKOG hrozně líbil designem a jejich bazalková limonáda byla vynikající, tak káva byla teda velmi nedobrá :( musím jí dát asi znovu šanci.. Jinak Melounový cukr, to je jistota :)

  Diary of M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ze začátku jsem měla ze SKOGU taky dost rozporuplné pocity, hlavně co se týkalo obsluhy. Ale zdá se mi, že už mouchy vychytali a teď si nemůžu stěžovat. Neboj se zkusit znovu :-). A Cukr, to je fakt srdcovka :-)

   Vymazat