Budapešť ♥ Coffee Trip + VLOG

Jak už víte z minulého článku, po Vánocích jsme byli na čtyřdenním výletě. Naším cílem byla Budapešť a cestou taky zastávka v Bratislavě (o které jsme mohli číst v minulém článku). Ale hlavně ta Budapešť.Tuto metropoli jsem toužila navštívit už dlouho a byla jsem ráda, že se mi to konečně splní. Nebudu lhát, hodně mě navnadil taky článek ze Standartu o budapešťských kavárnách O:-). Jak už jsem zmiňovala, s mým milým nejsme moc na obcházení památek. Vždycky tak částečně z povinnosti to hlavní rychle proběhneme, jako "když už tu teda jsme", ale není to pro nás to hlavní. Možná si budete ťukat na čelo, ale poznávat města návštěvami kaváren a obyčejným chozením po ulicích se mi jeví mnohem zajímavější. Poznat tak různé čtvrti a prochodit velké ulice i zapadlé uličky. Cíleně i náhodně navštívit zajímavé podniky a obchůdky. Objevovat hezká místa, o kterých se v turistickém průvodci nedočtete. Zkrátka všemi buňkami nasát atmosféru. Pocit. A ten si pak odvézt domů jako nejhezčí suvenýr.

Budapest Coffee Trip

Právě takto jsme poznávali i Budapešť. Za tu chvíli, kterou jsme tu strávili, jsme toho stihli spoustu. Měli jsme vytipované kavárny, které jsme chtěli navštívit a něco objevili i jen tak náhodou. Protože to byly skvělé podniky, rozhodla jsem se tu vytvořit jejich malý přehled. Když se budete do Budapeště chystat, můžete se inspirovat a neprohloupíte. Nebo můžete jen vzdáleně nasát atmosféru prostřednictvím vlogu :-).
 
  • My Little Melbourne a My Little Brew Bar - Těsně sousedící espresso bar a brew bar. Opravdu "little" podniky s opravdu silným chuťovým zážitkem. Káva (nejen) od Workshopu.
  • Fekete - Malá kavárna s barem přímo uprostřed, takže můžete pozorovat baristu při práci ze všech stran :-). Káva (nejen) od White Label.
  • Tamp & Pull - Ideální lokalita na kávu s sebou a procházku kolem Dunaje. Nebo i na kávu uvnitř, pokud se vejdete. Zrna od Has Bean.
  • Espresso Embassy - Sofistikovaný interiér, který se vám zareje do paměti a káva (nejen) od Casino Mocca
  • Kontakt - Osvěžení v podobě nitro cold brew se hodí téměř vždy. Roket a zrna (nejen) La Cabra.
  • Blue Bird Roastery - Spíše pražírna a obchod, ale kávu vám také udělají. Bohužel zanechalo velmi smíšené dojmy. 

Žádné komentáře:

Okomentovat