#insta galerie

V posledních článcích jsem psala o našem povánočním výletu, a tak jsem trochu meškala s novým dílem #insta galerie. Konečně jsem ale našla chvilku, abych to napravila. A tak je to tady. Sbírka fotek, které se mi nahromadily během prosince. Trochu kávové, trochu mlsací a taky trochu vánoční.

Espresso a cappuccino ve SKOG Urban Hub, cappuccino ve Spolku, cappuccino a apple pie v Šesté větvi
 
SKØG. Některými oblíbený, některými zatracovaný jako nejvíc hipsterský podnik v celém Brně. Já sem ale chodím ráda a kávu z Rusty Nails Roastery si zamilovávám čím dál víc. Jejich domácí limonády nemají konkurenci a teď v zimě si je můžete dát i v horké verzi. Doporučuji tu se skořicí a rozinkami, chutná jako tekutý štrúdl :-).
Spolek je taková klasika, která se mi asi nikdy neomrzí. Ať už během dne na kávu, a nebo večer na pivo. Prostředí tu má specifickou atmosféru a čas plyne tak nějak pomaleji.
Šestou větev jsem navštívila zatím jen párkrát, ale líbí se mi tu a mám v plánu se vracet častěji. Ještě po jedné až dvou návštěvách můžete čekat i samostatný článek :-). Když jsem tu byla před Vánoci, bohužel neměli filtry, ale od nového roku už by být měly. Na espresso mají kávu Carraro, která mě úplně neuspokojuje. Zato koláče jsou boží vždycky!

Káva s sebou z My Food Marketu, limonáda v Baru, který neexistuje, káva a smoothie ve Forky's, Makronky od Hanky z FoodParku

Káva s sebou z MY FOOD. Chodím sem často a ráda pro různé dobroty a když zrovna déle běhám po městě, vezmu si i tu kávu. Spolupracují s brněnskou pražírnou Gill's, takže kvalita je vždy zaručena.
V Baru, který neexistuje jsem si tentokrát dávala nealko v podobě limetkové limonády. Musím zase a znovu uznat, že tady prostě umí. I bez alkoholu. Po chuťové i po vizuální stránce to byla pecka.
Forky's skvěle doplnilo škálu brněnských bister o něco nového. Čistě veganský podnik, kde se i ''masožravci'' dobře nají. Maso jim totiž ve zdejších masových kuličkách chybět nebude, jak  moc jsou dobré. Oblíbila jsem si také jejich smoothie s kakaem a goji. Je tak syté, že jako svačina nebo snídaně postačí samo o sobě.
Makronky od Hanky jsem poprvé ochutnala na otevíračce Piknik Boxu a když jsem její stánek viděla na FoodParku, neodolala jsem. Je potřeba dělat si radost a tato makronková krabička k tomu byla jako stvořená :-).

Vánoční dekorace, balení dárků, čtení

Vánoce u nás doma by se daly popsat jediným slovem. Pohoda. Užívali jsme si volna, relaxovali a váleli se, jak už to o svátcích bývá. Trávila jsem celé dny v županu, s knihou a šálkem kávy nebo čaje (mimochodem, knihu Skleněný pokoj vřele doporučuji). Nesměly k tomu chybět ani perníčky. Letos se nám ale nechtělo péct, a tak jsme si koupili dva pytlíčky na předvánočním FoodParku. Na stromeček jsem uvázala spoustu stříbrných mašlí z jedné dlouhé stuhy, aby měl lehký DIY nádech a nevisely na něm jen nakoupené ozdoby. A v balení dárků jsem se inspirovala na Pinterestu (kde jinde?). To jsem ale ještě nevěděla, že z hnědého papíru a větviček bude letos takový hit. Když jsem pak viděla všechny ty fotky na Insta, připadala jsem si jako ovce :-D. Ale stejně se mi to nepřestalo líbit!

Káva a dort v Urban House, Chemex v Urban space

Bratislava. O našem výletu už jste mohli číst i vidět vlogy. Z kaváren Urban House i Urban Space jsem byla nadšená. Líbil se mi koncept i nabídka a káva byla také skvělá. Škoda, že jsme měli jen jeden den a nestihli toho víc. Alespoň máme důvod zase se do Bratislavy vrátit.

Filtr, flat white a dort v My Little Melbourne, filtr v Kontakt Coffee, filtr v Espresso Embassy, jídlo v Hummus baru

Budapešť. Město, které mě uchvátilo na první pohled. Pokaždé, když si na těch pár dní vzpomenu, chtěla bych tam zase. Sednout si do jedné z kaváren, číst knížku a za okny pozorovat tep této maďarské metropole.

Káva z pražírny JB Kaffee, snídaně v posteli, káva z pražírny Beyond Within

Doma jsme si také užívali skvělá zrnka. JB Kaffee je pražírna mému srdci blízká, takže když můj milý přinesl domů tento balíček Kenyi, skákala jsem radostí až ke stropu. Naopak s pražírnou Beyond Within jsem se v Budapešti setkala poprvé. A protože jsem holka zvědavá, nutně jsem potřebovala jeden pytlíček i domů. Při každém šálku této svěží a květinami provoněné kávy jsem vzpomínala na kavárnu Fekete, odkud jsme si ji přivezli. 
A jak si svůj šálek kávy vychutnat nejlíp? No přeci při líné víkendové snídani v posteli! :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat