Vienna Coffee Festival + VLOG

Minulý víkend jsme zase výletovali. Tentokrát nás vůně kávy přilákala do Vídně. Konal se tam totiž druhý ročník Vienna Coffee Festivalu. Byla jsem moc zvědavá, protože vídeňská třetí vlna kávy je pro mě stále tajemnou komnatou. Sice vím, že tu kavárny v tomto duchu jsou, ale navštívit se mi nepodařilo ještě žádnou. Před rokem jsme byli ve Vídni po Vánocích a teď pro změnu v neděli, což jsou dny, ve kterých je těžké narazit na cokoliv otevřeného. Natož na výběrovou kavárnu. Jednou si musím cestu naplánovat na všední den :-). Těšila jsem se tedy, jak to tohoto světa prostřednictvím festivalu alespoň nahlédnu.

Vienna Coffee Festival

Moje dojmy jsou ale nakonec smíšené. Nechci tím říct, že to byla špatná akce. Spíš jsem měla jiná očekávání. Představovala jsem si hlavně stánky lokálních pražíren, kterých tu bylo pomálu. Převažovaly větší značky a ve velké míře také technologie a vybavení pro kavárny. Poznávání v Rakousku pražené výběrové kávy se tedy konalo jen v malé míře. Trochu mě to mrzelo, ale i tak jsem si rozšířila obzory a poznala něco nového. Jak to na Vienna Coffee Festivalu vypadalo můžete vidět ve vlogu. Spolu s návštěvou jedné z klasických vídeňských kaváren. Zkuste hádat které ;-).


Závěrem pro vás mám tři tipy na pražírny, které stojí za pozornost. U jejich stánků se nám dostalo krásných chuťových zážitků.
 • Süssmund Kaffee - Tuto mikropražírnu hledejte ve vídeňské čtvrti Ottakring. Vznikla teprve v roce 2014 a nadšení jim rozhodně nechybí. 
 • Kaffee Campus Krems - Už z názvu je jasné, ve kterém rakouském městě tuto kavárnu a pražírnu hledat. Kromě kávy samotné zaujme také nápaditými obaly.
 • FELIX KAFFEE - Tuto pražírnu hledejte ve městě Sankt Pölten nedaleko Vídně. Jejich káva nás zaujala natolik, že jsme si domů odvezli hned dva balíčky :-)

Kávy z pražírny Felix Kaffee

2 komentáře:

 1. Super vlog:-) Škoda, že jsem o tom neslyšela dříve. Coffee festival zní skvěle a z videa to vypada na parádní zážitek:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :-). Opravdu to byl příjemný zážitek :-). Pokud Tě podobné akce lákají, tento víkend bude v Praze Barista roku - festival výběrové kávy. Budou tam samé skvělé pražírny :-)

   Vymazat