#insta galerie

Zase uběhl nějaký ten čas od poslední #insta galerie a nahromadila se mi v telefonu spousta dalších fotek, o které bych se s vámi chtěla podělit. Tentokrát to bude hodně kávové (ostatně jako vždy), výletové a taky mlsací. Tak si to pojďte užít :-).


Kavárnu V Melounovém cukru jsem v poslední době navštívila hned několikrát. Je to pro mě už taková klasika a jejich dorty jen tak něco nepřekoná. A pojala jsem podezření, že i se snídaněmi to bude podobné. Vyjímečně jsem totiž byla na kávě v brzkém dopoledni a překvapilo mě, jak tu bylo plno. Musím sem co nejdřív na snídani zajít, abych si to ověřila. Kdyby to jen nebylo tak těžké. Když mám volný den, téměř nejsem schopná vykopat se z bytu před polednem. A když jdu do práce, tak na to zase nemám čas.Když jste sova a zároveň kávo a kavárnoholik, je to zatraceně těžké :-).
U Kofi Kofi se ráda zastavím na cappuccino vždycky, když běhám po městě. Je to takový můj malý milý rituál.
Po dlouhé době jsem byla také v Gill´s Espresso Baru. Na filtry je to jedno z nejlepších míst v Brně. Jen škoda, že to není na moc dlouhé vysedávání. Respektive sedět tu můžete jak dlouho chcete, ale vzhledem k tomu, že je to napůl i Coffee shop, moc se tu při delším sezení necítím. Takže spíš na rychlou kávu.


O Vienna Coffee Festivalu už jste mohli číst článek i vidět vlog, takže už asi nemám co dodat. Snad jen to, že ze všech podobných akcí, na kterých jsem v poslední době byla, mě zaujal asi nejmíň. Výlet do Vídně byl příjemný, ale celá akce trochu přeplněná lidmi a velkými kávovými značkami.


Ale kávy, které jsme si odtud přivezli, za zmínku rozhodně stojí. Obě byly z rakouské pražírny Felix Kaffee. Jedna z nich byla Ethiopie a druhá Geisha z Panamy. Geishu jsem musela mít jakmile jsem ji uviděla. Nikdy jsem kávu této slavné odrůdy neochutnala a byla to opravdu lahodná premiéra.


Na FoodPark chodím čím dál radši a myslím, že se to jen tak nezmění. Nejradši tu nakupuji sladké mlsání (asi bych se měla veřejně přiznat k těžké závislosti na cukru), pečivo a sýry. Ale nejen to, záleží, co mě zrovna zaujme. Že nemůžu minout stánek Café Momenta je asi jasné a u makronek to platí jakbysmet. Že se ale tak zamiluju do dortíků od RAW with love jsem opravdu nečekala. Přeci jen, mám ráda takové ty poctivé nezdravé dorty plné cukru, mouky a másla. Teď můžu mít dobrý pocit, že jsem si začala ujíždět i na opravdu zdravém mlsání. Mimochodem, jakmile u RAW with love zahlédnete irský mech, nesmíte ho tam v žádném případě něchat. Je to dokonalost!


Baristu roku jsem si nemohla nechat ujít. Byla jsem zvědavá, jak taková baristická soutěž vypadá naživo (youtube je dobrý, ale víte jak) a taky na při té příležitosti probíhající festival výběrové kávy. Pokud vás zajímá, jaké to na Baristovi bylo, mrknětě na video :-). Současně to byla i příležitost strávit v Praze celý dlouhý den a prozkoumat i nějaké kavárny. Hned ráno to byla EMA, částečně i kvůli své poloze hned u Florence, ale hlavně kvůli boží kávě od JBho a snídaňovému koláči jako od maminky. A tou druhou bylo v podvečer MyRaw Café, abychom svému tělu nedodávali jen kofein, ale i nějaké ty vitamíny v podobě smoothie.


Z Baristy jsme si opět přivezli nějaké kávičky. Některé putovaly dál a u nás zůstala Columbie od švédské pražírny Koppi a Ethiopie od řecké Taf. Zase jsem si rozšířila obzory a okusila nové chutě. Svět kávy v tomto ohledu snad vážně nemá hranic. A proto ho taky tak miluju.


Na závěr ještě pár mlsacích fotek. Moje oblíbená svačinka poslední doby je bílý farmářský jogurt (řádně tučný!) s hrstkou lesního ovoce. A káva. Ale tu asi ani nemusím zmiňovat. Tu mám oblíbenou od snídaně až po večeři. 
Takhle úžasně naservírovanou pralinku jsem dostala v už zmiňovaném MyRaw Café. No není to krásné?
Cupcakekárna tu taky nesmí chybět. Tentokrát jsem ulovila Snickers cupcake a jak jinak než v růžové krabičce. Až vás bude honit mlsná, určitě sem zajděte. Jen vás předem varuji, že vybrat si z tolika nádhery je opravdu těžké :-)

2 komentáře: