Jeden víkend a tři akce aneb Brno žije

Tento víkend byl opravdu vydařený. Venku bylo (víceméně) krásné počasí a Brno žilo hned několika akcemi, které mě nenechaly sedět doma. Jakmile jde o kávu nebo o nějaké dobroty, těžko odolám. Tak jsme začali víkend snídaní na FoodParku, pokochali se pohledem na šikovné baristy na Baristovi roku vol. 2 a zakončili to mlsáním na Restaurant day v Piknik boxu. Podobné aktivity bych nejraději pěstovala každý víkend, ale ne vždy je na to tolik času. Proto jsem byla tak ráda, že to všechno vyšlo a užila si to jak se patří :-).

Restaurant day v Piknik Boxu

FoodPark na Malé Americe poslední dobou navštěvuji pravidelně. Bydlím odtud pár kroků, takže by byl skoro hřích tam nechodit. Spousta kvalitního a dobrého jídla, krásné prostory a příjemná atmosféra. To jsou důvody, kvůli kterým byste sem měli určitě jít, pokud jste to ještě ani jednou neudělali. Vždycky si tu něco dobrého dáme a něco nakoupíme domů. Někteří prodejci zůstávají pravidelně, něco se střídá, ale vždy je co ochutnávat. Tohle mě jen tak neomrzí.

Cappuccino a závin na FoodParku

Barista roku vol. 2, tedy soutěžní disciplíny Cup Tasting, Coffee in Good Spirits a Latte Art, se konal k mému velkému překvapení v Brně v Impact Hubu. Jakmile jsem to zjistila, hned jsem věděla, že sem prostě musím jít. V Praze se mi moc líbilo a tak si přece pokračování nenechám ujít. Atmosféra tu byla o dost komornější a také jste se mohli na soutěžící dívat poměrně zblízka, což se mi líbilo. Pro úplnost vám samozřejmě napíšu i výsledky, i když je pravděpodobně už znáte, pokud kávovou scénu sledujete. V Cup Tastingu vyhrála Zuzka Černá, v Coffee in Good Spirits Ondra Hurtík a v Latte Artu Vojta Cífka.

Jedna ze soutěžících Baristy roku vol. 2

Do třetice zase jídlo. V Piknik boxu v neděli probíhal Restaurant Day, což je skvělá akce plná skvělého jídla a skvělých lidí. Když jsem ty stánky obcházela, nejradši bych ochutnala všechno. To bohužel nejde, protože můj žaludek nemá takovou kapacitu, a tak nezbývá, než se těžce rozhodovat, co z té lákavé nabídky upřednostnit. Nakonec jsem mlsala u Vdolky jedné holky a domů si odnesla balíček makronek od Hanky.

Quiche, čokoládová pěna a káva na Restaurant Day v Piknik boxu

Víkend to byl povedený a i když jsem se trošku obávala počasí, nakonec ani to nezklamalo. Už se nemůžu dočkat, až zase na nějakou další akci vyrazíme. Navíc mě číl dál víc baví vlogování a stříhání videí, a pro to jsou takové víkendy jako stvořené. Pokud ještě neodebíráte můj YouTube kanál, můžete to napravit ZDE :-).
A co vy, chodíváte na FoodPark? Nebo na jiné zajímavé akce? :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat