Výlet do Prahy a Barista roku + VLOG

Poslední lednový víkend se konal další ročník národní baristické soutěže Barista roku. Letos jsme se rozhodli, že se sem vypravíme. Naplánovali jsme si příjemný den strávený v Praze, koupili lístky a mohli vyrazit. Akce se konala na Václavském náměstí, takže jsme se celý den pohybovali v úzkém centru a připojili k tomu poznávání skvělých kaváren. A jak jsme si to užili? :-)

Barista roku 2016

Hned po příjezdu do Prahy jsme zamířili na kávu do EMA espresso baru. Nechtělo se nám rovnou na Baristu, jelikož jsme se ráno jen přesunuli z postele do žlutého autobusu a tam pokračovali ve spánku. Aby den dostal ten správný rozměr, museli jsme ho teprve pořádně nastartovat. K tomu byla ideální právě EMA, která je od Florence pouhých pár kroků. Mívají ma mlýnku kávu od JB Kaffe, a JBho já prostě miluju. Tak jsme začali náš výlet kávou a koláčem v příjemném ranním tepu kavárny. Nejraději bych snídala cappuccino a nějaký poctivý koláč nebo crossiant každý den. Svoje smoothie mám sice ráda, ale... :-)

Káva a koláč v EMA espresso baru

Po první ranní kávě jsme se vydali do divadla Studio DVA, kde se Barista roku konal. Byla jsem zvědavá, jak to celé bude vypadat. Nikdy jsem se na žádnou baristickou soutěž podívat nebyla a fotky a videa neřeknou úplně všechno. Celá akce trvala od pátku do neděle, ale my se tu byli podívat pouze v sobotu. Celkem soutěžilo třicet pět baristů. První dva dny soupeřili o to, kdo z nich se dostane do nědělního finále. V neděli probíhal také Brewers Cup, tedy soutěž v přípravě filtrované kávy. Barista roku byl současně festivalem výběrové kávy. V prostorách divadla měly své stánky skvělé české i zahraniční pražírny. Ochutnali jsme toho spoustu a byli úplně překofeinovaní, ale stálo to za to.
A jak to celé dopadlo? Vítězem se stal Ondřej Hurtík z pražírny Doubleshot, druhé místo obsadil Jakub Hartl z La Bohéme Café a třetí Ondřej Štoksa z EMA espresso baru. V kategorii Brewers Cup vyhrála Karolína Kumštová z berlínského Five Elephant.

Kávy nakoupené na Baristovi roku

Pražský trip jsme v podvečer zakončili návštěvou MyRaw Café. Raw vegan kavárna, kam můžete zajít nejen na kávu, ale i na jídlo. Pro vyznavače zdravého životního stylu je to skvělé místo, kam se zastavit na svačinku. Kávu jsme si tu nedávali, protože přes den už jí bylo dost. Raději jsme se vrhli na smoothies, pro doplnění energie a vitamínů před cestou domů. Mají hodně široký výběr, takže pro milovníky těchto mixovaných nápojů je MyRaw hotovým rájem.
Celý den jsme si užili jak nejvíc to šlo. Abych vám toho mohla předat víc, než jen pár vět ve článku, natáčela jsem také vlog. Doufám, že se vám bude líbit a že díky němu také trošku nasajete atmosféru Baristy roku :-).

Žádné komentáře:

Okomentovat