FoodPark

Každá druhá sobota v Brně již tradičně patří FoodParku. Milovníci dobrého jídla tento potravinový trh určitě už někdy navštívili nebo o něm alespoň slyšeli. Pokud ne, je nejvyšší čas to napravit. Koná se přímo v centru, v hale Malá Amerika u hlavního nádraží. S příchodem jara se částečně přesouvá ven před halu, kde můžete i v klidu posedět. Jelikož to sem mám co by kamenem dohodil, navštěvuji FoodPark pravidelně a stále mě baví. Pokud chcete vědět proč, čtěte dál :-).


Nejsem žádné ranní ptáče, ale pokaždé, když je zrovna FoodPark, táhne mě to z domu už brzo dopoledne (nebo alespoň na moje poměry brzo). Máme s mým milým už takovou tradici, že si tu vždy dáme kávu a druhou snídani a hezky tím začneme naši sobotu. Já si ujíždím na sladkém, takže vyhledávám buchty a dortíky. Mými favority mezi prodejci jsou Raw with love, Café Momenta a Kejky. Můj drahý zase vyhledává polévky, které jsou hlavně v zimním období super na zahřátí. K tomu kelímek s kávou od Gill´s nebo Rebel Beanu a sobotní pohoda je na světě. Pak pokračujem na procházku, courat to města nebo na další kávu. Záleží na co je zrovna nálada, ale většinou je to jedna z těchto možností :-).
Někdy tu také nakoupíme více jídla, ale to jenom když už se nikam nechystáme, protože nosit půl dne po městě třeba sýry není úplně ideální. U stánku Sýry s duší je těžké odolat. Jen když procházíte kolem, sýry se na vás smějí, aby jste ochutnali aspoň kousek. V kombinaci s těstovinami Fajna Pasta už je o základ oběda postaráno. Ráda tu kupuji také poctivé kváskové chleby. A tím to vlastně většinou končí. Najdete tu toho ale mnohem víc. Od uzenin, vína či marmelád až po různé superfoods. Nebudu vám vyjmenovávat co vše tu ještě můžete koupit či ochutnat, ale věřte, že je toho hodně a stojí to za to! Můžete taky mrknout na jeden nedávný vlog :-).
A co vy, chodíváte na FoodPark?

Food Park

Food Park

Food Park

Food Park

Food Park

5 komentářů:

 1. V Brně bydlím celý život, ale o Foodparku jsem nikdy neslyšela :D určitě tam někdy musím zajít. Jinak na mém blogu probíhá giveaway kdyby jsi se chtěla zapojit :)

  www.terripeterk.com

  OdpovědětVymazat
 2. Byla jsem tam dvakrát... Poprvé, když to začalo a to jsem se zapřísáhla, že už tam nikdy nepůjdu... jen hromada lidských těl, které se neumí chovat a přetlačují se... bylo tam skvělé květinářství...
  Po druhé jsem tam byla před 14ti dny... Rebel Bean jsem tam teda nepotkala a Gill's coffee je pěkně hnusný, takže jsem si koupila cupcake u Kejky a musím říct, že teda dělám i já lepší =D
  Sýrárna u mě padla na naprosté dno, protože ty dámy ani nevěděly co je syřidlo a co ty jejich sýry vlastně v sobě za syřidlo mají...
  Foodpark je skvělý nápad se skvělým potenciálem, ale je udělán špatně... možná tak za dva roky, to bude stát za to ;) Ono stačí, že od tamtud plno lidí uteklo a už tam nechtějí, jako třeba zmíněné květinářství a nebo můj charakter ;)
  Ale tradici máte krásnou =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto chápu že je to věc názoru a každý má jiné preference, ale já si to opravdu užívám :-).

   Vymazat
 3. Na jednu stranu jsem ráda, že to mám do Brna tak daleko, protože s moji závislostí na dortíkách a všemu tomu podobné by ze mě z chvíle byla koule :)

  OdpovědětVymazat